Načítám Akce

Czechitas Codeweek – Scratch, Ozoboti

10.10.2019 @ 17:00 - 19:00
  • akce již proběhla.

Scratch

Programovací dílna pro děti od 10 let, jež děti seznámí se základními principy programování pomocí nástroje Scratch.

Informační technologie ovládají svět. Nezapomínejme proto na naše nejmenší a pomáhejme jim IT porozumět. IT dílna Scratch je určena pro všechny zvídavé holky a kluky ve věku od 10 let. Podíváme se společně na úvod do programování a vysvětlíme si, proč je vhodné nové technologie ovládat. Děti se budou učit programovat hrou a dostanou doporučení, jak ve své cestě k objevování programování pokračovat. V kontextu mise naší organizace klademe důraz na zapojení a podporu účasti dívek na tomto workshopu.

Ozoboti

Krátký výlet do světa robotiky pomocí Ozobotů.

Akce je určena pro děti ve věku od 8 let. Robotická dílna zaměřená na programování Ozobotů pomůže dětem přiblížit svět robotiky. Co jsou Ozoboti a jak fungují a jakými způsoby je lze ovládat? Jak se pomocí nich můžeme přiblížit k programování? To vše a mnohem více se děti dozví v hravé programovací dílně.

Délka trvání jedné dílny je 120 minut. Během jednoho dne proběhne několik kódovacích dílen. Paralelně s programem v termínu 11. – 19. 10. 2019 bude probíhat doprovodný program, během něhož představíme cílové skupině zajímavou tematickou literaturu, tajemství 3D tisku, robotiky a další technické vymoženosti.

Podrobnosti

Datum:
10.10.2019
Čas:
17:00 - 19:00
Rubrika Akce:
Webová stránka:
https://www.czechitas.cz/cs/kalendar-akci/akce/16286/

Pořadatel

Czechitas
Webová stránka:
https://www.czechitas.cz/cs/

Místo konání

Městská knihovna v Praze
Mariánské náměstí 98/1
Praha, Česká republika 11000
+ Google Mapa