Načítám Akce

CzechITas příměstský tábor v Českých Budějovicích

20.7.2020 @ 9:00 - 24.7.2020 @ 17:00
  • akce již proběhla.

Czechitas tábor je určen pro děti od 8 do 12 let, které již o světě IT mají jisté povědomí. Zkrátka zvídavé holky i kluky, které zajímá, jak věci fungují, a kteří se nebojí měnit svět.

Co děti během týdne zažijou?
  • Budeme zkoumat a stavět roboty nebo objevovat vývoj her?´
  • Podíváme se na to, jak to vlastně v IT světě vypadá. Jakým způsobem jsou reprezentována data v počítači nebo jaké pracovní pozice IT svět nabízí. Ale celou dobu si budeme vlastně hrát. 🙂
  • Důležitou součástí IT světa je povědomí o bezpečném chování a pohybu na internetu. Budeme se věnovat problematice sociálních sítí a hravou, ale zajímavou a naučnou formou se společně seznámíme s riziky, která na nás v online světě číhají a dozvíme se, jak se jim co nejlépe vyvarovat.
  • Budeme programovat ve vizuálním jazyce Scratch a naprogramujeme si svou vlastní hru, taky odhalíme, kde všude se skrývají roboti a jak je můžeme pomocí počítače nebo tabletu programovat například všemi oblíbeného Ozobota. Pomocí robotické stavebnice Strawbees si sestrojíme vlastního robota a uvedeme jej do pohybu. Nebo si naprogramujeme vlastní hodiny s Pixel Kit.
  • Po celý týden se budeme seznamovat s nejnovějšími hračkami v oboru, budeme hrát hry, vzájemně soutěžit a nezapomeneme ani na pohyb. Informatika totiž není nuda a její výuka vůbec neznamená, že se musí sedět za počítačem.

Cena tábora je 2 490 Kč.

Podrobnosti

Zahájení:
20.7.2020 @ 9:00
Ukončení:
24.7.2020 @ 17:00
Cena:
2490Kč
Rubriky Akce:
, ,
Webová stránka:
https://www.czechitas.cz/cs/kalendar-akci/akce/17142/

Pořadatel

Czechitas
Webová stránka:
https://www.czechitas.cz/cs/

Místo konání

Bude upřesněno
Praha
Praha, Stredočeský 100 00
+ Google Mapa