Načítám Akce

Elements of AI – Oficiální spuštění české verze

25. března @ 16:30 - 18:00
  • akce již proběhla.

Do Česka přichází Elements of AI, bezplatný online kurz o umělé inteligenci pro širokou veřejnost. Jeho cílem je ukázat, co umělá inteligence umí, jak funguje a jaké s sebou přináší klady i rizika.

Oficiální spuštění české verze proběhne online ve čtvrtek 25. 3. 2021 v 16:30, a to živým přenosem na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=KoqwOhcIwxY.

Vystoupí na něm:

  • Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib
  • Akademici a výzkumníci z ČVUT a UK
  • Představitelé Úřadu vlády ČR a Velvyslanectví Finska
  • Zástupci společností Avast, Google a Škoda Auto
  • Zástupci organizací Czechitas a Česko.Digital, které se dlouhodobě zasazují o zvýšení vzdělanosti v oboru umělé inteligence u české populace

Stream bude moderovat česká popularizátorka umělé inteligence Sara Polak.

Elements of AI vznikly na jaře 2018, a to jako společný projekt Helsinské univerzity a finské společnosti Reaktor. Do Elements of AI se po celém světě zaregistrovalo už přes 620 000 účastníků z více než 170 zemí.

O přípravu české verze programu se postarala nezisková iniciativa prg.ai společně s s Českým vysokým učením technickým v Praze, Univerzitou Karlovou a Úřadem vlády České republiky.

Jako v jediné zemi bude v Česku kurz podpořen sérií videí, kterými bude provázet popularizátorka Sara Polak v tandemu s předním českým odborníkem Tomášem Mikolovem. Cílem videí bude zpřístupnit účastníkům svět umělé inteligence a obsah kurzu. Jejich didaktická část vznikne pod taktovkou kreativní agentury Bad Apple Collective. Vytvoření celé série bude finančně podpořeno organizací Czechitas.

Více se dozvíte na oficiálním online spuštění již ve čtvrtek 25. 3. 2021 v 16:30.

Podrobnosti

Datum:
25. března
Čas:
16:30 - 18:00
Rubriky Akce:
, , , ,
Webová stránka:
https://prg.ai/elements-of-ai/

Místo konání

Online
Česká republika

Pořadatel

prg.ai
E-mail:
lenka@prg.ai
Webová stránka:
https://prg.ai/