Načítám Akce

Evropský týden programování (CodeWeek) 2021

9. října - 24. října

Zapojte se svými aktivitami do Evropského týdne programování i letos!

CodeWeek se letos odehraje mezi 9.–24. říjnem 2021.

O co jde?

Evropský týden programování je iniciativa, jejímž cílem je zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému člověku. Evropský týden programování je projekt, který spatřil světlo světa díky nadšení dobrovolníků a který podporuje Evropská komise. Kdokoli – školy, učitelé, knihovny, kluby programování, podniky, veřejné orgány – může zorganizovat aktivitu #CodeWeek a přidat ji na mapu na stránkách codeweek.eu.

Proč se zapojit aneb jak může programování prospět vašim žákům a co může přinést vám, učitelům?

Jsme přesvědčeni, že k základním znalostem každého člověka v digitálním věku musí patřit i to, že rozumí programování a že rozvíjí základní dovednosti související s informatickým myšlením, jako je řešení problémů, spolupráce a analytické schopnosti.

Naučit se programovat může vybavit vaše studenty, aby stáli v čele digitálně schopné společnosti, lépe chápali svět, který je obklopuje, a měli lepší příležitosti uspět v osobním i profesním životě.

Týden programování nabízí všem studentům možnost udělat první kroky jako digitální tvůrci. Nabízí totiž školám a učitelům bezplatné příležitosti k profesnímu rozvoji, přístup k vzdělávacím materiálům, mezinárodním soutěžím a k výměně zkušeností.

Jak na to?

Návod k tomu, jak se zapojit najdete zde: https://codeweek.eu/guide.

V případě dotazů se neváhejte obrátit na nás skrze codeweek@npi.cz.

Co děláme jako DigiKoalice?

Připravili jsme pro vás výukové balíčky pro žáky ZŠ, se kterými můžete své žáky pozvat do říše programování. Jednoduše si na stránce https://digikoalice.cz/vyukove-balicky-k-programovani-pro-zaky-zs-pro-offline-i-online/ vyberete výukový materiál vhodný pro věk vašich dětí, balíček stáhnete, prostudujete si přehlednou metodiku a můžete se pustit do výuky, která vaše žáky nadchne. Materiálem provází robot Kódík, skejťák Koudy a slečna Viky Koudelková.

!!! K uspořádání vaší akce můžete zažádat i o grant u iniciativy Meet and Code. Více informací naleznete na jejich stránkách: https://meet-and-code.org/cz/cs/. !!!

(o grant lze žádat do 15. září 2021)

 

Podrobnosti

Zahájení:
9. října
Ukončení:
24. října
Rubrika Akce:
Webová stránka:
https://codeweek.eu/

Místo konání

Offline i online