Načítám Akce

Online konference BEZPEČÍ NA SÍTI: Tvořme jej společně!

16. dubna @ 9:15 - 17:00
 • akce již proběhla.
O akci:
Revenge porn? Vydírání? Trolling? Hacking? Zkušenosti s kybernásilím jsou stále častější. Netýká se pouze dětí a mladistvých, stále rozšířenější je také u dospělých. Nejčastějšími oběťmi jsou ženy, muži si však kybernásilí méně připouštějí. Vzdělání o bezpečí na internetu chybí, a tak většina dospělých neví, jak tyto situace řešit.
Jak fungovat bezpečně na sítích? Jak o bezpečí na internetu vzdělávat? Co dělat v případě, že se s kybernásilím potkáte – jak se zachovat a jak danou situaci řešit? A dá se vůbec takovému násilí zabránit? Odpovědi nejen na tyto otázky nabídne 16. dubna online konference BEZPEČÍ NA SÍTI: Tvořme jej společně!
Konsent ve spolupráci s dalšími organizacemi připravil celodenní program, během kterého získáte hlubší vhled do problematiky bezpečnosti na síti. Konference je vyvrcholením mezinárodního projektu POWER, který se po dobu dvou let se zasazoval o zvýšení povědomí o genderově podmíněném kybernásilí.
V rámci akce bude mít DigiKoalice jeden z workshopů od 13:15 do 14:30:
 • zaměříme se na kyberprevenci
 • anotace vystoupení: DigiKoalice se v rámci své činnosti zaměřuje i na téma bezpečného chování dětí online. V rámci své poradní skupiny mapuje osvědčené preventivní programy právě pro oblast bezpečného chování dětí online. V tomto workshopu vám chceme ukázat, jak vypadá efektivní (kyber)prevence a jakou roli v ní hraje učitel, žák nebo rodič. Spolu s tím bychom se s vámi podělili o pozitivní přínosy online světa a na úplném začátku i o dílčí data vzešlá z našeho dotazníkového šetření v souvislosti s mapováním osvědčených preventivních programů. Na téma efektivní kyberprevence proběhne i panelová diskuse.
 • link na připojení se k workshopu: https://zoom.us/j/99489338856?pwd=aU1QRFBENTcyQ2pxQllBc0paY1k5Zz09
Obecné organizační informace:
 • Konference proběhne v pátek 16. dubna od 9:15 do 17:00 v online formě na platformě ZOOM. Program je rozdělen na dopolední a odpolední část.
  • dopolední program odstartujeme představením projektu POWER, kde vás seznámíme nejen se samotným tématem kybernásilí, ale také s dílčími projekty, která v posledních dvou letech vznikaly a poté bude následovat odborná debata o možnostech vzdělávání o bezpečí na internetu.
  • odpolední část konference je rozdělena dva bloky tematických workshopů, během kterých se pod taktovkou vybraných lektorů dozvíte více o tom, jak udělat z online prostředí lepší a bezpečnější místo
 • Pro účast na konference je nutné se registrovat prostřednictvím formuláře http://bit.ly/bezpecinasiti. Registrovaní zájemci obdrží link a instrukce k připojení.
 • Konference je vhodná pro pedagogy, pracovníky s mládeží, lektory, sociální pracovníky i rodiče, kteří zatím tápou, jak s dětmi o možných nástrahách komunikovat.
Projekt POWER je spolufinancován z programu Práva, rovnost a občanství (Rights, Equality and Citizenship – REC) při Evropské komisi. Díky této podpoře je účast na konferenci ZDARMA.
Všechny dotazy rádi zodpovíme na produkce@konsent.cz.

Místo konání

Online
Česká republika

Pořadatel

Konsent
Webová stránka:
https://konsent.cz/