Načítám Akce

Prague City Data Congress 2020

28. května - 29. května
  • akce již proběhla.

PCDC je tímto rokem pořádá hlavní město Prahou s cílem urychlit sdílení osvědčených postupů, vytváření sítí a zapojení komunit v oblasti městských dat.

Každý rok se zaměřujeme na vylepšování datových praktiky / přístupů v různých oblastech. V loňském roce jsme prozkoumali povědomí chytrých měst prostřednictvím témat mobility jako služby, zapojení komunity a udržitelnosti, otevřených dat a API a vytváření informačního modelu. Hlavní přednášky měly Ira Winder (MIT), Ekim Tan (Play the City), Michael Woodbridge (New Cities) a Ross Douglas (Autonomy, Paris).

V letošním roce očekáváme, že uvítáme více než tři sta účastníků otevřeme diskusi o modularitě ve městě prostřednictvím tří témat, která získávají na pozornosti: oběhová ekonomika, inovace a open-source.

Budeme se zabývat praktickými obavami spojenými s postupující obšírností městkých dat. Budeme debatovat o tom jak různá města využívají open source v rámci participativních projektů a správy komunitních dat. Mnoho zajímavých poznatků vám přinesou přední průmyslová města a hostitel, hlavní město Praha. V neposlední řadě bude vysvětleno měnící se prostředí chytrých městských dat v kontextu inovačních center a laboratoří. Pojďme se společně vydat na tuto dvoudenní cestu do světa městských dat!

Podrobnosti

Zahájení:
28. května
Ukončení:
29. května
Rubriky Akce:
, , ,

Místo konání

CAMP – Centrum architektury a městského plánování
Vyšehradská 51
Praha 2, Praha
+ Google Mapa
Webová stránka:
http://praha.camp/