Načítám Akce

Programování s Czechitas – kroužek2 (od 17:00)

27.2.2019 @ 17:00 - 22.5.2019 @ 19:40
  • akce již proběhla.
PRO KOHO JE KROUŽEK URČEN:

Kroužek je určen pro zvídavé holky a kluky ve věku od 13 do 16 let, které zajímá, jak funguje svět počítačů a programování. Je navržen pro úplné začátečnice a začátečníky, kteří s programováním nemají ještě žádné zkušenosti. Předpokládá se pouze základní schopnost ovládat počítač myší a používat webový prohlížeč.

ANOTACE:

Během kroužku se děti seznámí se základy programování ve vizuálním programovacím jazyce Scratch. V 11 lekcích se postupně naučí, co je to program, proměnná, cyklus nebo podmínka. Hravou formou se naučí rozkládat problémy na dílčí části a budou zlepšovat svoje logické myšlení. Všechny lekce probíhají prakticky. Každá nová látka je napojena na malý projekt (vytvoření jednodušší hry nebo animace), aby si děti vyzkoušely, že všechno, co se učí, má nějaké praktické využití.

PŘEDPOKLADY
  • Vlastní notebook
  • Myš – není úplně nutná, ale jelikož je Scratch vizuální programovací jazyk, který se ovládá primárně taháním předmětů po obrazovce, je doporučována pro snadnější ovládání.
  • Emailová adresa zákonného zástupce – je potřebná pro vytvoření účtu u dětí mladších 16 let. Instrukce dáme na první hodině. Bez registrace ní není možné sdílet svoji práci a tedy ani spolupracovat se spolužáky.

Podrobnosti

Zahájení:
27.2.2019 @ 17:00
Ukončení:
22.5.2019 @ 19:40
Cena:
3000CZK
Rubriky Akce:
,
Webová stránka:
https://www.czechitas.cz/cs/

Pořadatel

Czechitas
Webová stránka:
https://www.czechitas.cz/cs/

Místo konání

DOX – Centrum současného umění
Poupětova 1
Praha, Česká republika
+ Google Mapa