Načítám Akce

Programování s Czechitas – Scratch 2 – Tvorba projektů

17.10.2019 @ 1:00 - 19.12.2019 @ 0:00
  • akce již proběhla.

Cílem kroužku je přiblížit dětem svět programování a zlepšit jejich počítačovou gramotnost.

PRO KOHO JE KROUŽEK URČEN:

Kroužek je určen pro zvídavé holky a kluky ve věku od 10 let, které zajímá, jak funguje svět počítačů a programování. Je navržen pro děti, které již mají nějaké zkušenosti s programováním ve Scratchi a chtěly by se v něm dál zlepšovat. Výuka bude probíhat projektově – jako počítačová dílna, ve které si děti na jednotlivých hodinách vytvoří vlastní hry nebo animace.

Předpokládá se, že dítě umí ovládat počítač a internetový prohlížeč, dobře zná prostředí Scratche a udělalo v něm alespoň 1-2 jednodušší hry. Absolvování prvního kroužku Programování s Czechitas – Úvod do Scratche není nutné, ale pro úplné začátečníky jej velmi doporučujeme. Tento kroužek se odlišuje tím, že děti budou pracovat samostatněji a půjdeme více do hloubky.

PŘEDPOKLADY
  • Vlastní notebook
  • Účet na Scratchi (http://scratch.mit.edu) – každé dítě musí mít už na první hodině zaregistrovaný vlastní účet, jinak si nebude moci svou práci uložit a vzít domů
  • Zkušenosti s programováním ve Scratchi – dítě má za sebou už 1-2 jednoduché hry
  • Myš – není úplně nutná, ale jelikož je Scratch vizuální programovací jazyk, který se ovládá primárně taháním předmětů po obrazovce, je doporučována pro snadnější ovládání.

Podrobnosti

Zahájení:
17.10.2019 @ 1:00
Ukončení:
19.12.2019 @ 0:00
Rubriky Akce:
,

Pořadatel

Czechitas
Webová stránka:
https://www.czechitas.cz/cs/

Místo konání

DOX – Centrum současného umění
Poupětova 1
Praha, Česká republika
+ Google Mapa