Základní informace o akci

Datum a čas konání: 21. 02. 2023 17:00 - 06. 06. 2023 18:30
Cena: ZDARMA
Webová stránka: https://www.czechitas.cz/kurzy/serial-digitalnich-kompetenci-pro-ucitele
Zapojené organizace: Czechitas, z. ú.
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Úroveň digitálních dovedností: Základní
Téma: Digitální dovednosti
Jazyk: Čeština

O akci

O čem to celé bude?

Technologie jsou všude kolem nás a ovlivňují každodenní život dětí i učitelů. Proto by je každý učitel měl zapojovat do všech předmětů a rozvíjet tak digitální dovednosti žáků.

Pomůžeme vám zefektivnit výuku, využívat nejnovější technologie, předávat informace zajímavou a poutavou formou, ale také učit podle aktuálních osnov a trendů.

Propojíme vás s dalšími učiteli a odborníky, a vytvoříme tak společný prostor pro sdílení zkušeností z výuky a zaručených metod či nástrojů. 

Pomůžeme vám porozumět IT a naučit se líp učit. Podíváme se na témata jako je bezpečnost ve světě IT, interaktivní výuka nebo jak začít s algoritmizací a programováním. 

Navíc získáte i konkrétní podklady.

Co se naučíte

Seriál obsahuje celkem 30 lekcí po 90 minutách, které se konají pravidelně v pondělky a středy od 17:00 do 18:30 hodin. Čekají na vás následující témata: 

 • Úvod do světa IT: rozšíříte si rozhled a základní orientaci v IT. Seznámíte se se základními pojmy, bez kterých to v informatice zkrátka nejde.
 • Digitální dovednosti: naučíte se naplno využít potenciál technologií, které denně používáte. Ovládnete nástroje a postupy online kanceláře nebo umělé inteligence a zjistíte, jaké jsou jejich možnosti pro vzdělávání. 
 • Metodické tipy do výuky: zjistíte, jak efektivněji učit a jak předávat své znalosti poutavou formou, žáky zaujmout a motivovat je k tomu, aby si odnesli z hodin co nejvíce.
 • Bezpečnost ve světě IT: zvládnete získávat informace a užívat internet bezpečným způsobem. Ukážeme vám, jak postupovat v případě problémů s kyberšikanou nebo jak rozpoznat falešné zprávy. 
 • Nástroje pro interaktivní výuku: zjistíte, které nástroje zvýší interaktivitu výuky, ať už v prezenční či distanční formě. Poznáte, jaká prostředí se hodí pro skupinovou práci, projektovou výuku či pro tvorbu materiálů do hodin.
 • Algoritmizace: naučíte se nad problémy přemýšlet algoritmickým způsobem, rozkládat je na dílčí části a postupně je řešit. Ukážeme si několik způsobů, jak algoritmizaci zakomponovat do výuky i bez speciálních pomůcek. 
 • Programování: dozvíte se, jaké programovací jazyky jsou vhodné pro výuku programování na různých typech škol nebo jak s výukou programování začít. Zaměříme se i na efektivní předání látky žákům.
 • Modelování a 3D tiskřekneme si, co je to 3D tisk, na jakém principu tiskárna funguje či jak jej můžete ve škole využít. Věnovat se budeme také základům modelování, vyzkoušíte si práci s modelovacím programem a vytvoříte si vlastní návrh.
Pro koho je kurz určen

Pro všechny začínající i zkušené učitele, kteří chtějí: 

 • rozšířit si obzory v oblasti informačních technologií,
 • seznámit se s novými výukovými nástroji nebo  
 • potkat se a nasdílet zkušenosti s kolegy napříč celou republikou.

Jak se přihlásit

Registrace uzavíráme 31. ledna 2022.

Výuka probíhá od 21. února do 6. června 2022, každé pondělí a středu od 17:00 do 18:30. 

Po registraci se vám ozveme a požádáme vás o uhrazení zálohy ve výši 1000 Kč. Tu vám po úspěšném absolvování kurzu vrátíme. 

Jak kurz zakončíte

Na závěr seriálu na vás čeká certifikát, který potvrdí, že jste seriál úspěšně absolvoval/a. 

Pro úspěšně absolvování je třeba se připojit a aktivně se účastnit alespoň 80 % lekcí (24 ze 30) a splnit průběžné drobné úkoly. 

Po splnění výše uvedených podmínek máte nárok na vrácení zálohy 1000 Kč, která bude navrácena do 30 dní od předání certifikátu.

Pořadatel

Czechitas