Načítám Akce

Společenství praxe projektu PPUČ – Umění a kultura, online

19. dubna @ 15:00 - 17:30

https://digifolio.rvp.cz/artefact/file/download.php?file=94678

Přidejte se k nám na on-line setkání společenství praxe vzdělávací oblasti Umění a kultura, v rámci kterého se budeme věnovat inspirativním výtvarným projektům s důrazem na rozvíjení čtenářské gramotnosti. Ukážeme si, jak je možné výtvarné projekty propojovat s badatelsky orientovanou výukou a s předměty jako je český jazyk, přírodověda a dějepis. Zaměříme se na kritické zkoumání informací týkajících se historie umění, na používání základních strategií pro porozumění textu a odhalování záměru autora textu.

Programem vás provede tým garantů projektu Podpora práce učitelů Národního pedagogického institutu ČR společně s Klárou Hránkovou, redaktorkou Metodického portálu RVP.CZ, Kateřinou Černou, učitelkou výtvarné výchovy v ZŠ Besednice a Kateřinou Círovou, učitelkou výtvarné výchovy v ZŠ Kunratice, Praha.

Na co se můžete těšit:

  • Aktuality v projektu Podpora práce učitelů.
  • Novinky na Metodickém portálu RVP.CZ.
  • Výtvarné projekty propojené s výukou českého jazyka, informatiky, přírodovědy i s dalšími předměty a možnosti práce v on-line prostředí při zapojování digitálních technologií.
  • Propojení výtvarné výchovy a dějepisu při posuzování a kritickém zkoumání informací týkajících se historie umění s uplatněním badatelsky orientované výuky.
  • Sdílení a diskuse.

PŘIHLÁŠENÍ: https://gramotnosti.pro/prihlaseni-sp-jaro-2021

DALŠÍ INFORMACE: https://gramotnosti.pro/SpolecenstviPraxe

Podrobnosti

Datum:
19. dubna
Čas:
15:00 - 17:30
Rubriky Akce:
, , ,
Webová stránka:
https://digifolio.rvp.cz/view/view.php?id=13123&rate=5

Pořadatel

Národní pedagogický institut České republiky, projekt PPUČ
Webová stránka:
https://www.npicr.cz/

Místo konání

Online
Česká republika + Google Mapa