Načítám Akce

WikiGap 2020 Praha Brno

9.3.2020 @ 13:30 - 18:30
  • akce již proběhla.

WikiGap je každoroční událostí, která se snaží vyvážit současné nerovnoměrné zastoupení žen a mužů v největší internetové encyklopedii na světě. Zhruba 90 % editorů Wikipedie jsou muži. Není proto divu, že většina jejích jazykových verzí obsahuje asi čtyřikrát více mužských biografií než ženských.


WikiGap je živé setkání zkušených wikipedistů i úplných nováčků (těm s jejich prvními kroky pomohou lektoři), kteří se tento nepoměr snaží změnit a během několika hodin obohacují Wikipedii o další články o významných ženských osobnostech či ženských tématech. Několik žen bez článku organizátoři předem vytipovali.

Dobrovolní editoři Wikipedie se sejdou ve 13:30 v Americkém centru na Malé Straně v Praze a ve stejný čas i v brněnském knihkupectví Academia na Náměstí Svobody. Akci pořádá spolek Wikimedia Česká republika podporující rozvoj české Wikipedie a jejích sesterských projektů ve spolupráci se Švédským velvyslanectvím v Praze, Českou ženskou lobby a Velvyslanectvím Spojených států amerických v Praze, které událost finančně podpořilo v rámci programu Small Grants.

Workshop WikiGap 2020 je určen pro širokou veřejnost a předchozí zkušenost s editováním není pro účast nutná. Vstup volný. Registrujte si své místo na: https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:WikiGap_2020. Registrovaní účastníci obdrží tričko zdarma.

Podrobnosti

Datum:
9.3.2020
Čas:
13:30 - 18:30
Cena:
Zdarma
Rubrika Akce:
Webová stránka:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie:WikiGap_2020

Pořadatel

Wikimedia

Místo konání