Prusa Research a.s.

Kontaktní osoby

Pavel Pelčák Email: pavel.pelcak@prusa3d.cz

Informace o členovi

Firma Prusa Research byla založena v roce 2012 a v posledních letech patří mezi největší světové výrobce 3D tiskáren. Její zakladatel Josef Průša byl vyhlášen EY Podnikatelem roku 2021 pro Českou republiku.

V roce 2020 firma Prusa Research spustila program Průša pro školy, do kterého se přihlásilo více než 1300 českých škol, knihoven a kroužků. V rámci výzvy mohou všechny tuzemské vzdělávací a volnočasové instituce zažádat o 3D tiskárnu zdarma.

Podmínkou pro získání tiskárny zdarma je vytvořit v tříměsíční lhůtě zábavný nebo vzdělávací obsah spojený s 3D tiskem. Přihlášení členové mají plnou podporu přímo od Prusa Research v podobě prezenčních školení po celé republice a online kurzů a návodů. Program je tedy určený i pro naprosté začátečníky v oblasti 3D tisku.

Cílem programu je učitele podporovat a motivovat, aby je 3D tisk bavil. Jimi vytvořené projekty, které skrze naši databázi mohou navzájem sdílet, by měly zajistit inspiraci a kvalitní výukový obsah na dlouhou dobu dopředu tak, aby na 3D tiskárny po určité době jen nesedal prach v kabinetu.