Konferenční systém Cisco WEBEX

K výuce a komunikaci na dálku mohou školy využít CISCO Webex, který je celosvětově nejvíce využívaným konferenčním systémem.

V rámci programu Cisca na pomoc subjektům zasaženým koronavirem je možnost učit a komunikovat na dálku přes Cisco Webex. Jedná se o celosvětově nejvíce využívaný konferenční systém. Účastníkům stačí webový prohlížeč nebo mobil/tablet a přípojení na internet. Pro lepší kvalitu videa se pak dá (alespoň na straně učitele) použít videokonferenční zařízení.

Jednotlivci si mohou zřídit účet zdarma na https://cart.webex.com/sign-up-webex

Pro organizace, jako jsou třeba školy, je tzv. trial licence zdarma na 90 dní, v podstatě do konce školního roku. Cisco zapůjčuje v případě potřeby i videozařízení na stranu učitele.

Licence je pořeba pouze na straně učitele (organizátora konference), ostatní mají přístup zdarma bez registrace.

Jedeme online

O tom, jak správně s CISCO WEBEX pracovat pomáhá IBM. Společně spustili projekt “Jedeme online”, kde nabízí nejen postup, jak správně s WEBEXEM pracovat, ale i pomoc IBM dobrovolníků, kteří pomáhají vaši výuku rozjet. Projekt považuje podporu vyučujících v začátcích za nejdůležitější. Proto je každé škole přidělen dobrovolník, který pomáhá zaškolit vyučující, testuje s nimi fungování a pomáhá během používání.

Další návody k využití WEBEXu

Jak technologie funguje se dá prohlédnout třeba na YouTube: https://youtu.be/oGfd40McW8Q

Cisco případně organizuje návštěvu našeho specialisty, který technologii předvede a zaškolí učitele.

S Webexem lze udělat i složitejší řesení, kdy lze např. přednášky nahrávat a ukládat je do e-learning systému. Více informací zde: