O zdroji

Kritické myšlení nikdy nebylo tak kritické. Jak odlišujeme fakta od názoru, kdy na internetu existuje tolik nepřesných materiálů? Co je pravda? Co přesně jsou dezinformace? Tyto podcasty, které nabízí OECD, vám pomohou odpovědět na tyto otázky a mnoho dalších.

Vzdělávání nám může pomoci pochopit, jak prozkoumat naše zdroje, klást jasné otázky a porozumět tomu, jak algoritmy ovlivňují informace, které prostřednictvím vzdělávání dostáváme. A vzhledem k tomu, že žádnou z nich není třeba vyučovat ve třídách výpočetní techniky založených na přírodních vědách, technologiích, inženýrství a matematikě, nelze digitální média a algoritmickou gramotnost do učebních osnov začleňovat.

Diskutují o tom: Kara Brissin-Boivin, ředitelka pro výzkum sdělovacích prostředků, Kanadské centrum pro digitální a mediální gramotnost, a autor nedávného pracovního dokumentu o digitální mediální gramotnosti, analytik OECD Jordan Hill. Budou hovořit o tom, co by mělo kritické myšlení ve dvacátém prvním století znamenat.

Řada OECD Podcast

OECD připravila řadu krátkých podcastů, na nichž se diskutovalo o tom, jak můžeme pomoci utvářet lepší politiky pro lepší život. V každé epizodě, z nichž každý trvá přibližně 15 minut, se setkají odborníci OECD a externí odborníci, aby diskutovali o nerovnosti a inkluzivním růstu, digitální transformaci, sociálních změnách, životním prostředí, mezinárodní spolupráci a dalších.

Metodologie

Podcastová diskuse s odborníky na vysoké úrovni