Základní informace o akci

Datum a čas konání: 17. 04. 2023 9:00 - 07. 05. 2023 23:00
Cena: Zdarma
Webová stránka: https://alldigitalweeks.eu/
Zapojené organizace: ALL DIGITAL AISBL
Agentura pro evropské projekty & management (EPMA), z. s. p. o.
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Digitální dovednosti pro ICT odborníky
Digitální dovednosti ve vzdělávání
Digitální dovednosti pro všechny
Úroveň digitálních dovedností: Odborník na digitální technologie
Pokročilá
Střední
Základní
Téma: Digitální dovednosti, Mikroelektronika, Vývoj webových stránek, Vývoj mobilních aplikací, Software, Kvantová výpočetní technika, Wi-fi, Telekomunikace, 5G, Cloud computing, Strojové učení, Vysoce výkonná výpočetní technika, Virtuální realita, Rozšířená realita, Robotika, Blockchain, Big Data, Internet věcí, Umělá inteligence, Kybernetická bezpečnost
Jazyk: Angličtina
Švédština
Finština
Francouzština
Španělština
Estonština
Nizozemština
Dánština
Čeština
Chorvatština
Bulharština
Slovinština
Maďarština
Němčina
Řečtina
Irština
Italština
Litevština
Lotyština
Slovenština
Rumunština
Portugalština
Maltština
Polština
Geografický rozsah: Evropská unie

O akci

ALL DIGITAL Week je každoroční iniciativa organizovaná sítí ALL DIGITAL od roku 2010. Cílem kampaně je podpořit digitální gramotnost. Tato kampaň a pomohla téměř 1,5 milionu lidí zlepšit jejich digitální dovednosti nebo získat přístup do online světa.

Akce probíhá po celé Evropě v digitálních kompetenčních centrech, knihovnách, komunitních centrech, školách a dalších místech. Každý rok přináší užitek více než 50 000 Evropanů z 20+ zemí tím, že je inspiruje a vzdělává je o potenciálu technologií. Kampaň se primárně zaměřuje na zdůraznění příležitostí vytvořených digitální transformací a jejího dopadu. Iniciativu spolufinancuje i Evropská komise.

ALL DIGITAL Weeks 2023

Vydání ALL DIGITAL Weeks 2023 bude hrát zásadní roli při propagaci kampaně Evropský rok dovedností, kterou zahájila Evropská komise. Aktivity kampaně budou založeny na sloganu „Zlepšete své digitální dovednosti“, což je výzva k akci pro všechny Evropany, aby rozvíjeli nové digitální kompetence, základní i pokročilé, aby mohli sebevědomě kráčet érou digitální transformace. Prostřednictvím pořádání na míru šitých online a offline akcí a školení pro všechny věkové skupiny má kampaň za cíl poskytnout všem evropským občanům digitální nástroje a dovednosti potřebné pro jejich studium, zaměstnání a sociální začlenění.

Cílem kampaně je také podpořit akční plán Evropské komise pro digitální vzdělávání na období 2021–27 a jeho konkrétní iniciativy na posílení digitálních kompetencí a dovedností.

Jak se zapojit

ALL DIGITAL Weeks zahájí 19. dubna mezinárodní událost, která představí letošní kampaň. Účastní se jí zástupci Evropské komise, národních vlád a občanské společnosti i podnikatelské sféry. V průběhu týdnů se bude konat řada dalších akcí pokrývajících širokou škálu témat.

Chcete-li se zapojit a dozvědět se více o kampani ALL DIGITAL Weeks, navštivte prosím oficiální web.

Pořadatel

ALL DIGITAL