Základní informace o akci

Datum a čas konání: 30. 03. 2022 16:30 - 19:30
Cena: Zdarma
Webová stránka: Brněnský editaton WikiGap 2022
Zapojené organizace: Wikimedia Česká republika
Místo konání: Kounicova 65a , Brno
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro všechny
Úroveň digitálních dovedností: Základní
Téma: Digitální dovednosti
Jazyk: Čeština

O akci

Věděli jste, že na české Wikipedii připadá na jednu biografii o ženě téměř 5 mužských? A dokonce 90 % všech editorů Wikipedie jsou muži.

Zveme vás na první ze tří editatonů k iniciativě Wikigap 2022, která si klade za cíl zmenšit gender gap na Wikipedii. Je možné se připojit také online přes Zoom.

Účastníky a účastnice, kteří rozšíří Wikipedii, oceníme drobnou virtuální medailí. Vylosujeme také 5 účastnic a účasníků, kteří vyhrají poukázky na nákup knih v nakladatelství wo-men, kterému za odměny moc děkujeme.

✅ PŘIHLASTE SE TADY: https://bit.ly/3BOqa04
✅ TIPY NA ŽENY, KTERÉ NA WIKIPEDII CHYBÍ: https://w.wiki/35gL
✅ VÍCE INFORMACÍ: https://w.wiki/4t4f

Na bezplatném online editatonu vám naše lektorky a lektoři pomohou s vytvořením článku o ženě nebo ženském tématu dle vašeho výběru.

JAK TO BUDE PROBÍHAT?

Po společném úvodním slově budeme samostatně editovat. Pro nováčky bude k dispozici několik lektorek a lektorů, kteří jim budou s články radit a pomáhat.Na závěr si společně projdeme výsledky své práce. A podělíme se o to, jaké ženy a témata jsme na Wikipedii přidali.

ZAPOJTE SE DO VÝZVY

Pokud chcete v rámci WikiGapu napsat nové články nebo rozšířit stávající, můžete si zvolit jakékoliv téma spojenou s významnou ženskou osobností nebo nějakým ženským tématem. Abychom mohli sledovat, jaký má letošní WikiGap dosah, při zveřejňování článku či editace přidejte do políčka „Shrnutí editace“ hashtag #WikiGap2022. Budete automaticky zařazeni do soutěže o poukázky.

Pořadatel

Wikimedia Česká republika, Gender Studies, o.p.s.