Základní informace o akci

Datum a čas konání: 09. 06. 2022 8:30 - 15:00
Cena: Zdarma
Webová stránka: http://www.mappraha12.cz/digimap-2022/
Místo konání: CIIRC ČVUT, Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha 6
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Úroveň digitálních dovedností: Základní
Střední
Téma: Kybernetická bezpečnost, Digitální dovednosti, Robotika
Jazyk: Čeština

O akci

DigiMAP je konference určená pro učitele mateřských a základních škol, kteří integrují digitální technologie do výuky školních předmětů, ředitelům a zřizovatelům, vítáni jsou však všichni zájemci o vzdělávání.

Odborným garantem konference je PhDr. Ondřej Neumajer, Ph.D., který se dlouhodobě zabývá využíváním digitálních technologií ve vzdělávání a vzdělávacími inovacemi, vyučuje didaktické předměty na Katedře informačních technologií a technické výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, pracuje v akreditační komisi dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků MŠMT a je členem výboru pro digitální ekonomiku na Úřadu vlády.

Pozvání na konferenci přijal Michal Šebek, který bude moderovat její dopolední blok. 

Po úvodních proslovech vystoupí Vladimíra Dvořáková.

Na konferenci dále vystoupí Michal Šebek, nadšený profesor kybernetiky na ČVUT a vedoucí špičkové Katedry řídicí techniky Elektrotechnické fakulty.  Prozradí nám, jak máme připravit děti na šťastný a smysluplný život v budoucnosti, ve které se neobejdeme bez chytrých strojů. 

Jakým způsobem se můžeme my a naše děti bránit různým formám kyberšikany, nám poradí Martin Kožíšek, který se již několik let věnuje prevenci rizikového chování na internetu.

Dopolední blok přednášek zakončí Petr Polívka z Národního pedagogického institutu, který účastníkům DigiMAPu představí projet IT Guru. 

V odpoledním bloku pro vás připravujeme workshopy zaměřené na využití digitálních technologií ve školství. V rámci těchto workshopů si vyzkoušíte robotické stavebnice Lego WeDo2, Spike, Bee-Botů a ozobotů

Zjistíte, že vytvořit pracovní listy v programu Canva je jednodušší, než v klasickém wordu. 

Ukážeme si Jamboard a jak efektivně pracovat s interaktivní tabulí během výuky dětí?. 

Celý program najdete ZDE.

Účast na konferenci DigiMAP je ZDARMA, NUTNÉ JE SE REGISTROVAT!

Registrace budou spuštěny 1. 5. 2022.

Pořadatel

MAP Praha 12