Základní informace o akci

Datum a čas konání: 09. 10. 2023 9:00 - 15. 10. 2023 17:00
Cena: Zdarma (pro účastníky)
Webová stránka: https://www.educaliberec.cz/
Zapojené organizace: SFM Liberec, s. r. o.
Místo konání: Home Credit Arena, Jeronýmova 570/22, Liberec
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Digitální dovednosti pro všechny
Digitální dovednosti pro ICT odborníky
Úroveň digitálních dovedností: Střední
Základní
Odborník na digitální technologie
Pokročilá
Téma: Digitální dovednosti, Software, Virtuální realita, Rozšířená realita, Robotika, Kybernetická bezpečnost, Umělá inteligence, Internet věcí
Jazyk: Čeština

O akci

Týden vzdělávání a práce v Libereckém kraji a největší veletrh vzdělávání & pracovních příležitostí v České republice.

Pro správný výběr (nejen) střední školy je důležité i to, aby si děti dokázaly představit možné budoucí uplatnění přímo v praxi. Proto bude každý zájemce moci díky programu EDUCA VISIT nahlédnout do vybraných firem v Libereckém kraji.

Především pro žáky 8. a 9. tříd základních škol budou určeny prohlídky nejrůznějších podniků a jejich pracovního zázemí. V předem definovaných časech budou žáci provázeny reálnými provozy oslovených firem, které si pro své aktivity nastavily atraktivní komentované prohlídky svých provozů.
Studentům středních a vysokých škol můžou být zprostředkovány také odborné praxe.

V roce 2021 se Educa Visit zúčastnilo více jak 300 žáků základních škol z Liberecka.


EDUCA EXPO

Součástí EDUCA WEEK je i tradiční EDUCA EXPO – největší veletrh škol a firem na severu Čech.

EDUCA EXPO ŠKOLY, kde se se svými prezentacemi představuje více jak 60 škol a studijních oborů nejen z Libereckého kraje. Nedílnou součástí programu je prezentace jednotlivých oborů jednotlivých oborů, workshopy, kariérní poradenství, konference pro školy a mnoho dalšího.

EDUCA EXPO FIRMY pak sdružuje veškeré aktivity, které se zaměřují na oblast trhu práce – samozřejmostí je prezentace zajímavých firem z našeho regionu, nabídka volných pracovních míst a kariérní poradenství pro všechny, kteří hledají novou profesní cestu. 

Samotného EDUCA EXPO v Home Credit Areně se každoročně aktivně účastní více než 18 000 návštěvníků a prezentuje se na něm 60+ středních a vysokých škol, a více než 40 firem a institucí na ploše o rozloze 4000 m2.

Vstup je pro účastníky zdarma.


Více o EDUCA Week

Jedním z hlavních cílů EDUCA WEEK je představení vzdělávání jako celoživotního procesu, který probíhá i za těch nejběžnějších situací a v každém věku. Proto se známý veletrh EDUCA MYJOB Liberec rozšířil v roce 2021 na EDUCA WEEK, během kterého je program zaměřen nejen na žáky hledající ideální střední školu, ale také na program pro další věkové kategorie, celé rodiny a na uplatnění po absolvování střední nebo vysoké školy.

Liberecký kraj tak každý rok ožije na 7 dnů nejen samotným veletrhem, ale i konferencemi, přednáškami, workshopy a dalšími aktivitami, a to za podpory vzdělávacích a volnočasových institucí. V programu EDUCA WEEK si tak každý bez ohledu na věk najde vše, co potřebuje a co ho zajímá, ať už při hledání nové školy, uplatnění na trhu práce či zájmového vzdělávání.

Pořadatel

SFM Liberec, s. r. o.