Základní informace o akci

Datum a čas konání: 31. 10. 2023 12:45 - 14:15
Cena: zdarma
Webová stránka: https://www.ecdl.cz/index.php
Zapojené organizace: Česká společnost pro kybernetiku a informatiku
Místo konání: CIIRC ČVUT v Praze, Jugoslávských partyzánů 1580/3, červená posluchárna, Praha 6 - Dejvice
Cílová skupina: Digitální dovednosti pro pracovní sílu
Digitální dovednosti ve vzdělávání
Digitální dovednosti pro všechny
Úroveň digitálních dovedností: Základní
Střední
Téma: Digitální dovednosti, Umělá inteligence
Jazyk: Čeština

O akci

Představení nového vzdělávacího a certifikačního programu ICDL Insights v rámci mezinárodního konceptu ECDL/ICDL v ČR, který je zaměřen na digitální kompetence v oblasti AI, IoT, Big Data, Cloud Computing, Blockchain a Industry 4.0 včetně doprovodné přednášky odborníka z CIIRC ČVUT v oblasti AI.

ICDL Insights je program zaměřený na pomoc lidem, kteří nejsou IT profesionály, ale potřebuji pochopit principy a potenciál nejmodernějších digitálních technologií nebo se potřebují informovaně rozhodovat v oblastech, které s těmito moderními technologiemi souvisí.

Nejen pro učitele i učitelky, ředitele i ředitelky, pro akreditované testery a testerky mezinárodního konceptu ECDL/ICDL, ale i pro další odbornou veřejnost připravujeme již tradičně v prostorách Českého institutu robotiky a informatiky (CIIRC ČVUT) v Praze v Dejvicích na na Kulaťáku národní informační seminář. Máme v plánu představit zcela nový certifikační program s názvem ICDL Insights, jehož součástí je kromě jiných i modul IM3 – Artificial Intelligence. Nezapomeneme ale ani na ty nejmenší, školou povinné, a v rámci programu ICDL Digital Citizen představíme nový modul DC1 – Tablet Fundamentals, který se věnuje elementárním dovednostem potřebným pro smysluplné a bezpečné používání mobilních zařízení. Aby toho nebylo málo, naše informace doprovodí populárně naučná přednáška známého odborníka na AI. Vše brzy upřesníme.

Pořadatel

ČSKI