Základní informace o akci

Datum a čas konání: 17. 09. 2022 9:00 - 18. 09. 2022 16:00
Cena: Zdarma
Webová stránka: https://www.openalt.cz/2022/
Místo konání: Fakulta informačních technologií Vysoké učení technické v Brně Božetěchova 1/2, Brno
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Digitální dovednosti pro ICT odborníky
Úroveň digitálních dovedností: Základní
Střední
Téma: Internet věcí, Robotika, Software, Digitální dovednosti
Jazyk: Čeština

O akci

Otevřeným přístupem k otevřené společnosti

Tradiční listopadový termín konference OpenAlt se posunul na září. Bude probíhat ve znamení otevřených a alternativních řešení a nových možností pro každý den, které řeší nebo otevírají moderní technologie dnešního světa.

O víkendu 17. a 18. září se bude konat již 17. ročník komunitní konference OpenAlt, která se uskuteční v prostorách Fakulty informačních technologiích Vysokého učení technického v Brně.


Na konferenci se propojí lidé z různých oborů. Tematické okruhy budou velmi podobné jako v minulých letech. Jako inspiraci se můžete podívat na záznamy přednášek z minulého ročníku.

Díky každoročně skvělé atmosféře, podpoře české nejen IT scény a všem partnerům spolku OpenAlt z.s., který konferenci pořádá, doufáme opět v hojnou účast návštěvníků. Termín pro přihlašování přednášek je do 15. srpna 2022. Už tradičně je soft deadline, takže přednášky bude možné přihlašovat v podstatě na poslední chvíli. Včasné přihlášení nám umožní vytvořit program a vykomunikovat přesuny přednášek ke spokojenosti všech zúčastněných.

O konferenci

Konference OpenAlt vznikla v roce 2014 jako výsledek spojení konferencí LinuxAlt a Openmobility. LinuxAlt jako konference s dlouhodobou tradicí se již od roku 2006 věnovala otevřenému softwaru a technologiím. Záhy se LinuxAlt s více jak 500 návštěvníky stal největší akcí tohoto typu v České republice. Openmobility konference vznikla v roce 2010 a přinesla českým a slovenským návštěvníkům témata otevřených mobilních platforem a otevřeného hardware formou klasických přednášek a praktických workshopů.

OpenAlt vychází z toho nejlepšího na LinuxAltu a Openmobility a rozšiřuje oblast svého zájmu o témata otevřených dat ve státní správě a soukromém sektoru (Open Data) a otevřeného přístupu k vědeckým informacím (Open Access). OpenAlt se věnuje také participativní a svobodné kultuře, zejména online spolupráci, učícím se komunitám a v souvislosti s tím i alternativnímu vzdělávání. Na své si přijdou i novodobí kutilové (Makers) řídící se pravidlem „Udělej si sám“ (DIY).