Načítám Akce

Robot Emil – Úvod do konstruktivistické výuky informatiky na 1. stupni ZŠ

10. března @ 13:30 - 11. března @ 17:30

Kurz Informatika s Emilem “Úvod do kontruktivistické výuky informatiky na 1. stupni ZŠ 8 x 45 minut” vám přináší H-EDU.

  • Kde: Seminář proběhne výjimečně online přes videkonferenci. Pro videokonferenci je zapotřebí mít kvalitní internetové připojení a PC, na kterém funguje služba Zoom.us a prostředí Unity – to si můžete vyzkoušet po přihlášení/registraci na H-edu na stránce Robot Emil na doma.
  • Jak: Seminář bude rozdělen do dvou dnů, každý den proběhnou dva 90minutové bloky v časech 13:30 – 15:00 a 16:00 – 17:30. Výukové materiály budou zaslány dopředu poštou.
  • Lektor: prof. RNDr. Ivan Kalaš, PhD.

Kurz Informatika s Emilem je určen primárně učitelům a učitelkám s kvalifikací pro první stupeň ZŠ včetně těch, kteří nemají informatickou průpravu. Účastníci se na semináři seznámí s prvním pracovním sešitem, který je k dispozici v českém jazyce. Tento sešit je určený pro děti ve 3. – 4. třídě. Účastníci získají zdarma tento pracovní sešit Informatika s Emilem 3 (bude zaslán dopředu poštou).

Účastníci se seznámí s novou metodou výuky informatiky jak po obsahové, tak po didaktické stránce, s jejími specifiky pro 1. stupeň ZŠ tak, aby se mohli rozhodnout, zda ji ve své učitelské praxi použijí a zda se s metodou chtějí seznamovat hlouběji. Účastníci získají takové podněty i pro výuku informatiky na 1. stupni ZŠ, které přispějí k rozvoji informatické gramotnosti žáků. Vše bude ilustrováno na praktických příkladech.

Emil je unikátní metoda výuky informatiky pro žáky mladšího školního věku. Aplikace Emil je učební software pro všechny běžné platformy počítačů a tabletů, pomocí kterého žáci řeší informatické úlohy a rozvíjejí při tom své informatické myšlení. Příkladem je úloha, ve které mají žáci s Emilovou pomocí sebrat co nejvíce hrušek na tři kroky.

Podrobnosti

Zahájení:
10. března @ 13:30
Ukončení:
11. března @ 17:30
Cena:
2400Kč
Rubrika Akce:
Webová stránka:
https://www.h-edu.cz/ucebnice/2ad1d863-2521-4708-8b49-fc0bf1507c19

Pořadatel

H-edu, s.r.o.
Telefon:
777 129 639
Email:
podpora@h-edu.cz
Webová stránka:
https://www.h-edu.cz/

Místo konání

Online
Česká republika + Google Mapa