O zdroji

Virtuální úložiště obsahuje materiály vhodné pro děti i dospělé a jeho cílem je zvýšit informovanost všech lidí, aby se mohli stát sebevědomými uživateli internetu.

Materiál byl vyvinut zejména prostřednictvím projektu Bezpečnější internet, jehož cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o škodlivých informacích a chování na internetu; podporovat bezpečnější využívání internetu a nových technologií, zejména pro děti, s cílem umožnit veřejnosti anonymně oznamovat nezákonný nebo škodlivý on-line obsah a poskytovat pomoc dětem, které čelí kybernetické šikaně, škodlivému obsahu a jiným nemalistickým nebo zastrašujícím zážitkům online. Více informací – www.draugiskasinternetas.lt.

Metodický materiál

  • Informační materiály na sociálních médiích, tipy pro bezpečné chování na internetu.
  • Krátká videa, která lze sledovat a diskutovat s dětmi, rodiči nebo kolegy.
  • Videa o chování dětí a mladých lidí na internetu.
  • Operativní nápady a plány, které lze uplatnit na činnosti v oblasti bezpečnějšího internetu.
  • Bezpečnější internet a testy znalostí v oblasti IT sebehodnocení pro děti i dospělé.
  • Nápady na činnosti v oblasti bezpečnějšího internetu vypracované školskými knihovníky pro týden bezpečnějšího internetu v mé školní soutěži.
  • Videozáznamy seminářů na různá témata bezpečnosti on-line.
  • Metodické materiály učitelů pro bezpečnější internetové aktivity.
  • Odkazy na další on-line vzdělávací zdroje pro bezpečnější internet.

Týden bezpečnějšího internetu 2021 videa školních dětí.

Během naší školy vysvětlíme, proč jsou on-line hry tak inkluzivní a jak je bezpečně hrát. A jak pochopím, zda není závislá na on-line hrách?

Komunikujeme online, sdílíme své nápady, informace a fotografie. Jak vybrat, co lze inzerovat on-line a co je lepší nechat si pro sebe?

Při prohlížení internetu jsme konfrontováni s nejobsáhlejším obsahem. Během naší školy vysvětlíme, co je škodlivý obsah a co by se mělo udělat, pokud se s ním setkáme?

Kolik přátel máte v hrách, sociálních médiích nebo komunikačních aplikacích nebo víme všechny? Během naší školy budeme hovořit o komunikaci s online přáteli a o on-line šikaně.

Týden bezpečnějšího internetu se znovu seznámil s pravidly pro bezpečnější chování na internetu během naší poslední lekce.

Metodologie

Materiál byl převážně vyvinut v rámci projektu Bezpečný internet, jehož cílem je zvýšit veřejné povědomí o škodlivých informacích a chování online a podporovat bezpečnější používání internetu a nových technologií, zejména pro děti. Projekt má také za cíl umožnit občanům anonymně hlásit nelegální nebo škodlivý obsah online a poskytovat pomoc dětem postiženým kyberšikanou, škodlivým obsahem a jinými nepříjemnými nebo děsivými zážitky online.