­č笭čçŞ Dostupn├ę finan─Źn├ş prost┼Öedky ve ┼ápan─Ťlsku

Autor: Lidija Kralj, Platforma pro digit├íln├ş dovednosti a pracovn├ş m├şsta Publikov├íno: 22. srpna 2023 22.08.2023

Mo┼żnosti financov├ín├ş roz┼íi┼Öov├ín├ş a prohlubov├ín├ş kvalifikace s c├şlem podpo┼Öit digit├íln├ş kompetence jednotlivc┼» a organizac├ş je mo┼żn├ę formou p┼»j─Źek, grant┼» a finan─Źn├şch n├ístroj┼». V obdob├ş 2021-2026 je v─Ťt┼íina aktivit v oblasti digit├íln├ş transformace financov├ína prost┼Öednictv├şm n├ístroje pro obnovu a odolnost, a tak├ę formou aktivit v r├ímci program┼» Horizont, Erasmus+, ESIF a grantov├Żch sch├ęmat EHP. V├şce informac├ş naleznete na str├ínk├ích ┼ípan─Ťlsk├ę n├írodn├ş koalice pro digit├íln├ş dovednosti a pracovn├ş m├şsta.

Pl├ín pro obnovu a odolnostÔÇ»┬á

N─Ťkolik opat┼Öen├ş navr┼żen├Żch ┼ípan─Ťlsk├ęm pl├ínu pro obnovu a odolnost je ur─Źeno k rozvoji digit├íln├şch dovednost├ş, zejm├ęna u zam─Ťstnanc┼» mal├Żch a st┼Öedn├şch podnik┼». O─Źek├ív├í se, ┼że tato opat┼Öen├ş spolu s dal┼í├şmi aktivitami t├Żkaj├şc├ş se technologi├ş, jako je kybernetick├í bezpe─Źnost nebo um─Ťl├í inteligence, zm├şrn├ş mezeru na trhu pr├íce v oblasti ICT specialist┼» i rozd├şl mezi mu┼żi a ┼żenami v oblasti ICT. ┼ápan─Ťlsk├Ż pl├ín obnovy a odolnosti pom├íh├í digit├íln├şmu p┼Öechodu investicemi do digitalizace ve┼Öejn├ę spr├ívy, digit├íln├şch dovednost├ş a digit├íln├şho za─Źle┼łov├ín├ş, kybernetick├ę bezpe─Źnosti a konektivity. Do ┼íkolen├ş v oblasti digit├íln├şch dovednost├ş investuje 3,6 miliardy eur. Krom─Ť toho pl├ín investuje 3,2 miliardy EUR do digit├íln├ş transformace ve┼Öejn├ę spr├ívy se zvl├í┼ítn├şm zam─Ť┼Öen├şm na justici, zdravotnictv├ş, zam─Ťstnanost, vzd─Ťl├ívac├ş syst├ęm a syst├ęm soci├íln├şch slu┼żeb. Pl├ín rovn─Ť┼ż zahrnuje investice ve v├Ż┼íi 4,6 miliardy eur na podporu digitalizace pr┼»myslu a mal├Żch a st┼Öedn├şch podnik┼», investice do um─Ťl├ę inteligence, digitalizace syst├ęm┼» cestovn├şho ruchu a kultury a 4 miliardy eur na podporu pevn├ęho p┼Öipojen├ş a p┼Öipojen├ş 5G, datov├ę infrastruktury a souvisej├şc├şho ekosyst├ęmu.

Digit├íln├ş dovednosti jsou jednou z deseti os pl├ínu Digit├íln├şho ┼ápan─Ťlska na rok 2026 t├Żkaj├şc├şho se procesu digitalizace zem─Ť. Zahrnuje ─Źty┼Öi kroky:

Akce z pl├ínu Digit├íln├ş ┼ápan─Ťlsko 2026 budou z v─Ťt┼í├ş ─Ź├ísti financov├íny z pl├ínu pro obnovu a odolnost, v roce 2022 se rozd─Ťlilo mezi aktivity 87,7 milionu.┬á

Existuje n─Ťkolik port├íl┼», kter├ę soust┼Öed├ş dostupn├ę informace a v├Żzvy, n─Ťkter├ę z nich najdete na webov├ę str├ínce datab├íze Convocatorias (V├Żzvy), kter├í se zam─Ť┼Öuje na to, aby ob─Źan├ę, podniky a organizace z├şskali na jednom m├şst─Ť informace k v├Żzv├ím financovan├Żm z Pl├ínu pro obnovu a odolnost Evropsk├ę unie. Tyto informace jsou zve┼Öejn─Ťny tak├ę v r┼»zn├Żch datab├íz├şch st├ítn├ş spr├ívy. Informace poch├ízej├ş ze dvou hlavn├şch zdroj┼»:

N├írodn├ş mo┼żnosti financov├ín├ş┬á

Inesdi Business School zah├íjila ┼íest├Ż ro─Źn├şk stipendi├ş ÔÇ×Closing The GapÔÇť, ur─Źen├Żch ke zm├şrn─Ťn├ş genderov├Żch rozd├şl┼» a k prosazov├ín├ş ┼żen na vedouc├şch pozic├şch v digit├íln├ş oblasti, a tak├ę k tomu, aby ┼żeny z├şskaly pot┼Öebn├ę vzd─Ťl├ín├ş pro rozvoj podnikatelsk├Żch projekt┼» nebo aplikac├ş spojen├Żch s digit├íln├şm prost┼Öed├şm a podpo┼Öily tak svou profesn├ş kari├ęru. Program Closing The Gap nab├şz├ş celkem 10 stipendi├ş, kter├í pokr├Żvaj├ş 100 % ┼íkoln├ęho na n─Ťkter├Ż z program┼» ┼íkoly.

Dal┼í├ş mo┼żnosti financov├ín├ş 

R┼»zn├ę mo┼żnosti financov├ín├ş jsou rovn─Ť┼ż k dispozici na platform─Ť pro digit├íln├ş dovednosti a pracovn├ş m├şsta. Na tomto odkazu naleznete v├Ż─Źet za ┼ápan─Ťlsko.┬á

ÔÜá Disclaimer: Text byl automaticky p┼Öelo┼żen z evropsk├ę platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu na┼íli chyby, obra┼ąte se, pros├şm, na digikoalice@npi.cz