Základní informace o iniciativě

Oblast vzdělávání a rozvoje: Informační a komunikační technologie (IKT) dále nedefinované
Téma: Robotika, Kybernetická bezpečnost, Umělá inteligence, Rozšířená realita, Digitální dovednosti, Vývoj mobilních aplikací, Software
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Úroveň digitálních dovedností: Základní
Druh iniciativy: Mezinárodní iniciativa
Geografický rozsah: Evropská unie

O iniciativě

Cílem Meet and Code je představit dětem a mladým lidem ve věku 8 až 24 let svět technologií a programování. Akce jsou navrženy tak, aby mladým lidem ukázaly zábavnou stránku programování, a jak může programování pomáhat při realizaci různých nápadů. Mají je naučit, jak technologie fungují a jak IT ovlivňuje náš každodenní život. Objevováním široké škály technologií, digitálních témat a kreativního programování získají odvahu rozvíjet digitální dovednosti, které v dnešním světě potřebují.

Za iniciativou Meet and Code stojí společnosti SAP, Haus des Stiftens gGmbH a partneři z jednotlivých zemí sítě TechSoup Europe. V roce 2020 se Spolkové ministerstvo vnitra, budov a společenství v Německu (BMI) stalo součástí projektu jako partner v rámci německého předsednictví EU i mimo něj se zaměřením na země EU. SAP a BMI umožňují realizaci Meet and Code prostřednictvím své finanční podpory a poskytováním zdrojů neziskovým organzacím. Organizace Haus des Stiftens gGmbH je zodpovědná za výběr podpořených akcí v Německu, Rakousku a Švýcarsku, ale také za celkovou koordinaci iniciativy a podporu partnerů na evropské úrovni. Jednotliví partneři TechSoup Europe jsou zodpovědní za koordinaci iniciativy Meet and Code a výběr projektů v jednotlivých zemích, ve kterých působí. Meet and Code iniciativa byla společně vyvinuta společnostmi Haus des Stiftens a SAP.

Společnost Haus des Stiftens, německá dobročinná společnost s ručením omezeným provozuje IT portál Stifter-helfen v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Tento portál poskytuje neziskovým organizacím ve zmíněných zemích produkty a speciální podmínky od renomovaných IT firem a know-how o moderních technologiích. V Německu byl elektronický informační portál spuštěn v roce 2008, v Rakousku v roce 2012 a ve Švýcarsku v roce 2013.

TechSoup Europe je součástí celosvětové sítě TechSoup Global Network. Společně s 24 partnerskými organizacemi zastupujícími různé oblasti: budování kapacit, občanská angažovanost, sociální inovace nebo digitální začleňování pomáhá více než 400 000 neziskovým organizacím ve 48 evropských zemích budovat své kapacity. Síť vybavuje lidi, kteří se zasazují o změny a rozvoj společnosti, IT produkty, znalostmi a službami, aby mohli využívat technologie a soustředit se na svůj aktivity, které pomáhají rozvíjet společnost.