O kurzu

IMT School for Advanced Studies Lucca zveřejnila výzvu k podávání přihlášek do národního doktorandského programu v oblasti kybernetické bezpečnosti (Ph.d.-CySec), který začíná v akademickém roce 2023/2024. 

Popis kurzu

Cílem programu PhD-CySec je vytvořit novou generaci akademických pracovníků a budoucích činitelů s rozhodovací pravomocí, kteří mohou podporovat a zvyšovat odolnost občanů, veřejných institucí a podniků vůči kybernetickým útokům prostřednictvím rozvoje bezpečnějších a spolehlivějších digitálních infrastruktur a procesů. Doktorandský program financovaný z nástroje NextGenerationEU podporuje silný interdisciplinární přístup a nabízí čtyři klíčové cesty specializace:

  1. Základní aspekty kybernetické bezpečnosti
  2. Bezpečnost softwaru, systému a infrastruktury
  3. Správa a ochrana údajů
  4. Lidské, hospodářské a právní aspekty kybernetické bezpečnosti 

V rámci multidisciplinárního týmu odborníků v této oblasti se doktorandi naučí řešit otázky kybernetické bezpečnosti z různých úhlů pohledu a zabývat se případovými studiemi z reálného světa. 

Přehled programu:
  • Trvání: 3 roky 
  • Počáteční datum: Prosince 2023 
  • Programový koordinátor; Prof. Rocco De Nicola 
  • Jazyk: Anglické 
  • Stipendia: 30 (bude rozděleno mezi dostupné výzkumné projekty 
  • Hrubá výše stipendia: 16,243 EUR ročně 

Lhůta pro podání přihlášky: Srpna 2023 ve 13:00 SELČ. Formulář žádosti musí být vyplněn v angličtině a všechny dokumenty musí být nahrány ve formátu PDF. 

Další podrobnosti o požadavcích uchazečů a dostupných výzkumných projektech naleznete zde.