O kurzu
Zjistíte více o záměru tohoto kurzu a možnostech jeho absolvování. Pokud se zaregistrujete, můžete získat i certifikát.
Odborný úvod – ve studijním obsahu se budete setkávat se zkratkami, které si vysvětlíme. Podíváme se i na definici bezpečnosti informací.
Výkladová část kurzu – srozumitelný výklad § 3 až 16 Vyhlášky o kybernetické bezpečnosti (VKB).
Obsahuje příklady, tipy a doporučení.
- § 3 – Systém řízení bezpečnosti informací (ISMS). Jak nastavit rozsah a cíle ISMS? A jak ISMS monitorovat a vyhodnocovat?
- § 4 – Řízení aktiv. Dozvíte se, jaké typy aktiv existují, jak provádět jejich hodnocení a o možných způsobech likvidace aktiv.
- § 5 – Řízení rizik. Zjistíte, jak efektivně řídit rizika nebo proč se vytváří plán zvládání rizik a prohlášení o aplikovatelnosti.
- § 6 – Organizační bezpečnost. K čemu slouží výbor kybernetické bezpečnosti a jaké jsou bezpečnostní role dle VKB?
- § 7 – Bezpečnostní role. Podívejte se blíže na role dle VKB. Jaké zastávají činnosti a jaké musí splňovat kvalifikační předpoklady?
- § 8 – Řízení dodavatelů. Kdo je to významný dodavatel a provozovatel? A jaké jsou požadavky pro řízení dodavatelů?
- a další…
Praktická část kurzu – vyzkoušejte si splnit sérii praktických úkolů v prostředí fiktivního úřadu. V bezpečném prostředí si můžete projít celý proces zavádění ISMS.
Zpětná vazba – pokud jste si kurzem prošli, budeme rádi, pokud nám pošlete zpětnou vazbu. Zpětná vazba je zcela anonymní. Vaše postřehy a komentáře nám pomáhají kurz vylepšovat.
Jen pro registrované – po registraci do kurzu a složení závěrečného testu získáte certifikát absolventa.
Nejste si jisti, že je pro vás tento kurz ten pravý? NÚKIB pro váspro tyto případy připravil průvodce svým vzdělávacím portálem.