On-line přednášky z Pobaltské školy digitálních věd v létě

Autor: Andra Krasavina Publikováno: 24. července 2023 24.07.2023

Od 25. do 28. července bude lotyšská národní knihovna (LNB) hostit letní školu „Baltic School of Digital Sciences Summer School: Baltská letní škola digitálních humanitních věd: Analýza diskurzu a digitální literárnístudia. Žádosti o účast na místě a online již byly uzavřeny, ale každý den na adrese. 9.20 Všechny zúčastněné strany budou mít možnost zdarma sledovat jednu letní přednášku na kanálu LNB Youtube.

Letní škola Baltic Digital Sciences Summer School je mezinárodní intenzivní program dalšího vzdělávání, který umožňuje humanitním vědcům a sociálním vědám, učitelům a studentům, jakož i odborníkům v archivech, knihovnách a muzeích získat řadu dovedností v oblasti digitálního výzkumu, od dovedností potřebných pro práci s digitálními daty až po vizualizaci výsledků výzkumu.

Škola je organizována již popáté v roce 2023 a jako obvykle se bude moci naučit kódovat jazyk Python, dovednosti v oblasti shromažďování údajů na internetu, jakož i vizualizaci dat prostřednictvím Tabulau a Gephi. Poprvé letos bude Pythonův výuka jazyků organizována vedvou oblastech – startéry a studenti s předchozími znalostmi. Letos se zaměřuje zejména na analýzu diskurzů, výzkum digitální literatury, audioknihy a infrastruktury DH. Úplný popis přednášek a tříd je k dispozici na internetových stránkách Digitální humanitní vědy v Lotyšsku.

Letní škola Baltic Digital Sciences Summer School je organizována ve spolupráci LNB, Institutu literatury, Folkloreho a umění Lotyšské univerzity a Lotyšské univerzity. Předkladatelé programu – projekt „Rozvoj otevřeného ekosystému digitálních humanitních věd v Lotyšsku, který je v souladu s FAIR“ (č. VPP-IZM-DH-2022/1–002) státního výzkumného programu „Digitální humanitní vědy“; investor projektu: Lotyšská vědecká rada Ministerstva školství a vědy Lotyšska.

Program je k dispozici zde.

Pracovní jazyk: Angličtina

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.