Insert alt text here
První podzimní newsletter

Na úvod tohoto newsletteru Vás chceme pozdravit při zahájení nového školního roku a popřát zejména všem, kteří máte doma školáka nebo studenta, pevné nervy s vlastním učením, při kterém Vám budou technologie a internet jistě jen pomáhat. A pokud narazíte na nějaký nápad či příležitost, jak vlastní učení s pomocí technologií a internetu zlepšit, neváhejte nám o tom do DigiKoalice říci, na podzim se totiž chystá výzva na projekty z OP VVV, která bude zacílena mimo jiné na tvorbu digitálních aplikací a inovací pro učení obecně. Informace přineseme na našem webu či v dalším newsletteru.

Na akci Future Port Prague jste se mohli setkat s některými členy naší DigiKoalice, zveřejnili jsme pro Vás základní report z akce. V rámci této události jsme také spustili náš nový web na www.digikoalice.cz, kde zveme zejména ke sledování BLOGU, ve kterém jsou všechny zajímavé informace od nás i našich členů, kteří si je v jednoduchém administračním rozhraní mohou sami spravovat. Pokud ještě nejste naším členem, staňte se jím s Vaší firmou, školou či jinou organizací a publicitu svých aktivit na poli digitálního vzdělávání a kariérového poradenství v oblasti “digital jobs” si propagujte sami.

Těšíme se s Vámi na setkání v offline i online světě!

Prozkoumat nový web
Aktuality

Učební materiály pro výuku nové informatiky

Už jste si prohlédli pracovní verze učebních materiálů pro výuku nové informatiky? Projekt PRIM Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích nabízí první pracovní verze ke stažení zde.

 
Připravujeme

DigiKoalice letos převzala v ČR roli jednoho z koordinátorů akcí CODEWEEK v ČR. Můžete se obracet na koordinátorku aktivit paní Michaelu Svobodovou (michaela.svobodova@nuv.cz) a konzultovat s ní náměty na konkrétní akce, hledání lektorů, škol a projednávat, kde uspořádat i to nejmenší setkání s dětmi a rodiči na téma IT, robotiky a výuky programování. Do 15. září mohou neziskové organizace zažádat i o grant 10000 Kč na své akce, podporuje SAP v rámci programu Meet and Code.

 
Akce (nejen) našich členů
Zveme Vás tímto na akce členů DigiKoalice a spřátelených subjektů. Podrobnější informace o všech akcích naleznete na novém webu v kalendáři akcí.
*
14. - 15. září
Hackathon veřejné správy
*
20. září
Setkání učitelů matematiky a informatiky
*
26. - 27. září
CyberCon 2018
*
2. října
Odborná konference "Praha bezpečně online 2018"
*
3. října
Konference pro učitele a preventisty v Telči
*
5. října
Pražská Noc vědců v Akademii věd ČR
*
6. října
Linux days 2018
*
11. října
Konference Jak rozvíjet gramotnosti ve výuce
*
13. října
Učitel IN
*
16. října
Programátorem za 5 minut?
*
3. listopadu
Setkání společenství praxe vzdělávací oblasti ICT
*
3. listopadu
Konference OpenAlt 2018
*
5. listopadu
Bakalářská konference 2018
*
7. - 8. listopadu
Profesia days 2018


Inspirace
Profesia days - veletrh práce

Zveme Vás na veletrh práce Profesia days, organizovaný profesia.cz. 

Staňte se součástí největšího veletrhu pracovních příležitostí v České republice! Profesia days opět přichází do Prahy a návštěvníkům nabídne tisíce příležitostí, inspirativní přednášky, IT a jazykové testování a množství zábavy. A vám možnost najít si budoucí zaměstnance.
Elixír do škol - Otevření DIGI centra v Praze

Elixír do škol srdečně zve učitele informatiky na slavnostní zahájení provozu Centra kolegiálního sdílení pro informatiku a digitální technologie. Vše vypukne v úterý 25. září 2018 v 16:30 v prostorách společnosti Inventi na adrese Táborská 940/31, 140 00 Praha 4. 
Více informací o celé události naleznete zde.

Česká národní koalice pro digitální pracovní místa