Akcelerátor digitálního vzdělávání 2022: Komise oznámila vybrané týmy
Autor: Federica Tondo, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 26. ledna 2023 26.01.2023
V rámci Akcelerátoru digitálního vzdělávání, programu intenzivní odborné přípravy a testování Evropského centra digitálního vzdělávání, bylo vybráno šest týmů, které se zúčastní. Mezi vybranými nechybí ani český zástupce a člen DigiKoalice, společnost Levebee (aplikace Včelka).
Týmová odborná příprava a testování řešení jsou dvě fáze intenzivního programu odborné přípravy a testování známého jako Akcelerátor digitálního vzdělávání.
V návaznosti na výzvu k předkládání návrhů, která byla zveřejněna v létě, byli žadatelé vyzváni, aby předložili svá kreativní řešení digitálního vzdělávání zaměřená na tři témata:
- nedostatečně pokryté a zranitelné skupiny
- zapojení do (digitálního) vzdělávání
- dovednosti pro 21. století
Týdenní koučování je součástí první úrovně, která zahrnuje online program. Usiluje o prosazování inovací, zvyšování tvořivosti a podporu úspěchu špičkových vzdělávacích iniciativ. Programoví trenéři pomáhají účastníkům a řídí je světoví pedagogičtí pracovníci a podnikatelé.
Druhá fáze zahrnuje testování a validaci prototypů v prostředí, které je specifické pro potřeby každého týmu. Týmy se mohou rozhodnout, zda testují v reálném prostředí nebo v inovační laboratoři. V obou situacích budou vlastní zkoušející přímo komunikovat s prototypy prostřednictvím praktických činností.
Mezi klíčové složky koučování v obou fázích patří týmové, vzájemné a podnikatelské učení, jakož i „řešení“ nebo připravenost experimentovat s novými nápady s cílem uvést je do praxe a dosáhnout vysoké úrovně kompetencí.
Seznamte se s týmy:
- Datorium, Lotyšsko: vybízí mladé lidi a připravuje je k tomu, aby realizovali své nápady v globálním digitálním prostředí a zároveň jim jednoduše pomáhali při programování učení.
- d.teach, Belgie: je nezisková celosvětová on-line škola, která se věnuje reintegraci a internacionalizaci. Instituce se specializuje na individualizované on-line vzdělávání.
- Edumus, Estonsko: je škola pro distanční učení, která studentům středních škol nabízí příležitost studovat širokou škálu specializovaných oblastí, jako je kódování, architektura jako životní prostředí a finanční gramotnost
- Futuclass, Estonsko: nabízí žákům středních škol vědecké přednášky, které jsou zábavné a slučitelné s osnovami ve virtuální realitě.
- Levebee, Česká republika: Díky stovkám různých cvičení a „studijním bitům“, které rozdělují matematická témata do stovek jednotlivých multimodálních cvičení, pomáhá aplikace Levebee žákům předškolního vzdělávání zaplnit jejich aritmetické mezery ve znalostech.
- Praktikal, Estonsko: vzdělávací ekosystém v oblasti přírodních věd, technologií, inženýrství a matematiky (STEM), který vyučuje pedagogy k motivaci budoucích inženýrů a vědců a podporuje přechod ke společnosti, která vědu více oceňuje.
Chcete-li se zúčastnit akcelerátoru digitálního vzdělávání 2023, připojte se ke komunitě centra.
© Evropská komise
Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz