Akcelerátor digitálního vzdělávání 2022: Komise oznámila vybrané týmy

Autor: Federica Tondo, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 26. ledna 2023 26.01.2023

V rámci Akcelerátoru digitálního vzdělávání, programu intenzivní odborné přípravy a testování Evropského centra digitálního vzdělávání, bylo vybráno šest týmů, které se zúčastní. Mezi vybranými nechybí ani český zástupce a člen DigiKoalice, společnost Levebee (aplikace Včelka).

Týmová odborná příprava a testování řešení jsou dvě fáze intenzivního programu odborné přípravy a testování známého jako Akcelerátor digitálního vzdělávání.

V návaznosti na výzvu k předkládání návrhů, která byla zveřejněna v létě, byli žadatelé vyzváni, aby předložili svá kreativní řešení digitálního vzdělávání zaměřená na tři témata:

Týdenní koučování je součástí první úrovně, která zahrnuje online program. Usiluje o prosazování inovací, zvyšování tvořivosti a podporu úspěchu špičkových vzdělávacích iniciativ. Programoví trenéři pomáhají účastníkům a řídí je světoví pedagogičtí pracovníci a podnikatelé.

Druhá fáze zahrnuje testování a validaci prototypů v prostředí, které je specifické pro potřeby každého týmu. Týmy se mohou rozhodnout, zda testují v reálném prostředí nebo v inovační laboratoři. V obou situacích budou vlastní zkoušející přímo komunikovat s prototypy prostřednictvím praktických činností.

Mezi klíčové složky koučování v obou fázích patří týmové, vzájemné a podnikatelské učení, jakož i „řešení“ nebo připravenost experimentovat s novými nápady s cílem uvést je do praxe a dosáhnout vysoké úrovně kompetencí.

Seznamte se s týmy:

Chcete-li se zúčastnit akcelerátoru digitálního vzdělávání 2023, připojte se ke komunitě centra.

© Evropská komise

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz