Základní informace o akci

Datum a čas konání: 17. 03. 2022 20:00 - 21:00
Cena: Zdarma
Webová stránka: REGISTRACE
Zapojené organizace: Elixír do škol, z. ú.
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Jazyk: Čeština

O akci

Na naše další setkání DIGI centra ELIXÍRU v Plzni zvu všechny učitele se zájmem o rozvoj digitálních kompetencí žáků v souvislosti s dovednostmi nové informatiky. Akce je určena pro všechny aktivní učitele bez ohledu na Vaši aprobaci a stupeň vzdělávání.

MŠMT s využitím Národního plánu obnovy poskytne školám finanční prostředky v roce 2022 (mateřským školám a základním školám a gymnáziím) a v roce 2023 (středním školám a konzervatořím a zbývajícím základním školám a gymnáziím, které nebudou podpořeny v roce 2022). Cílem je vybavení škol pokročilými digitálními technologiemi – digitálními učebními pomůckami pro rozvoj informatického myšlení a digitálních kompetencí.

Kritériem pro čerpání finančních prostředků již v roce 2022 je, že školy deklarují svůj zájem zahájit výuku podle revidovaného školního vzdělávacího programu od 1. 9. 2022 nebo tak již školy učinily od 1. 9. 2021. A právě i čerpání finančních prostředků bude tématem diskuze našeho setkání.

V jeho rámci proběhne on-line diskuse mezi učiteli a týmem MŠMT zajišťujícím informační a metodickou podporu školám v oblasti rozvoje digitálního vzdělávání. Jako hosté budou s námi také zástupci sítě KIM a IT guru NPI ČR, kteří zajišťují konzultace přímo ve školách.

Na akci je nutné přihlášení (https://forms.gle/YNjBehYrzDT3mDF27). Na registrovaný e-mail bude zaslán den před konáním akce odkaz na Google Meet.