Základní informace o akci

Datum a čas konání: 12. 10. 2022 9:00 - 18:00
Cena: Zdarma
Webová stránka: https://www.dzs.cz/udalost/oslavte-s-nami-10-let-code-weeku-na-kod-robot-skolka
Zapojené organizace: Dům zahraniční spolupráce
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Místo konání: Dům zahraniční spolupráce, Na Poříčí 1035, Praha
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Úroveň digitálních dovedností: Základní
Střední
Téma: Robotika, Digitální dovednosti
Jazyk: Čeština

O akci

I letos pro Vás připravujeme akci Kód, robot, škol(k)a, která se bude konat 12. října v Praze v rámci iniciativy Evropského týdne programování CodeWeek. CodeWeek si klade za cíl přiblížit programování a informační technologie všem bez ohledu na věk a zvýšit tak jejich povědomí o technologiích kolem nás a jejich vlivu na naše životy.

Akce je zaměřena na vzdělávání žáků ve věku 3-10 let. Srdečně proto zveme učitele mateřských a základních škol, kteří se chtějí seznámit se základy programování a robotickými pomůckami pro nejmenší (předchozí zkušenosti s programováním nejsou potřeba).

U příležitosti 10. výročí iniciativy CodeWeek jsme si pro Vás připravili zvláště. Můžete se těšit na rozmanité workshopy, které mimo jiné představí programování, kódování nebo práci s robotickými pomůckami a hračkami. Zároveň si vše prakticky vyzkoušíte pod vedením zkušených lektorů. Díky tomu nabyté zkušenosti rovnou zužitkujete ve třídách a předáte tak i dětem základy programování, které mohou prakticky využít, a to již ve školce. Program akce doplní odborná přednáška. Předběžný program a anotace workshopů naleznete v příloze níže.

Kapacita akce je omezená, neváhejte si tedy své místo zarezervovat.Účast na akci je hrazena z prostředků Domu zahraniční spolupráce.

Těšíme se na vás!

V případě dotazů se neváhejte obrátit na lucie.novakova@dzs.cz

Pořadatel

Dům zahraniční spolupráce