Základní informace o akci

Datum a čas konání: 27. 06. 2022 17:00 - 19:00
Cena: Zdarma
Webová stránka: Registrace na událost
Zapojené organizace: Národní pedagogický institut České republiky
Místo konání: Magenta Experience Center, Na Pankráci 86, Praha
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Úroveň digitálních dovedností: Základní
Téma: Digitální dovednosti
Jazyk: Čeština

O akci

Zveme vás na další meetup DigiKoalice pro školy, který se uskuteční v pondělí 27. června 2022, a to konečně osobně! 🥳

▶️ Kapacita je omezena, proto se k nám budete moci připojit i online (případný odkaz na setkání vám pošleme nejpozději v den konání meetupu).

Meetup tentokrát nese podtitul: Digitalizujeme vzdělávání (nejen) pohledem ředitelů

✍️ Registrovat se můžete skrze tento formulář: https://bit.ly/MeetDigi6

🕔 Čas akce: 17:00 až 19:00

  • 16:30-17:00 proběhne prezence účastníků
  • 19:00 až 20:30 proběhne neformální networking a bude možnost individuálních konzultací

Akce je pro účastníky zdarma. 🆓

📌 Těšit se na vás budeme v Praze v OC Arkády v inspirativním prostoru Magenta Experience Center zřizované společností T-Mobile.

Program

16:30 až 17:00 Příchod a prezence účastníků

17:00 až 17:30 První část příspěvků

17:30 až 18:00 Exkurze Magenta Experience Center, individuální konzultace, miniveletrh

18:00 až 18:45 Druhá část příspěvků

18:45 až 19:00 Závěr akce (konec online přenosu)

19:00 až 20:30 Networking, miniveletrh, možnost individuálních konzultací s vystupujícími organizacemi

Někteří partneři akce nabízejí neformální doprovodný program:

  • Exkurze a novinky Microsoft ČR
  • Hospitace na programu využití virtuální a rozšířené reality ve výuce zeměpisu a programování 

Více informací o časech doprovodného programu najdete v registračním formuláři: https://bit.ly/MeetDigi6.

Anotace partnerů a vystupujících (abecední řazení)

AI dětem – Jak začlenit umělou inteligenci do výuky na základních školách 

Eva Nečasová z neziskové iniciativy AI dětem představí koncepci vzdělávacích materiálů pro začlenění výuky umělé inteligence na 2. stupeň ZŠ. Ty v současnosti vznikají a budou zdarma k dispozici (pilotní fáze) během srpna 2022. 

CODECREATOR – Virtuální knihovna a interaktivní knihy Publi 

Vytváříme výukové multimediální, interaktivní, responzivní a šifrované elektronické knihy a virtuální knihovny pro školy, do kterých mohou umístit všechny své elektronické učební materiály.

ECDL/ICDL a (nejen) moduly o informatickém myšlení, programování a robotice 

Představení novinek z oblasti ECDL/ICDL certifikace v oblasti digitálních dovedností i informarmatického myšlení. 

Elixír do škol – odznaky učitelů v digitálních centrech Elixíru 

Elixír do škol nabízí širokou síť center kolegiálního vzdělávání pro učitele MŠ, ZŠ a SŠ. Aktuálně plánujeme v Elixíru nabídnout partnerům spolupráci na lektorování akcí digicenter zejména v Praze a promýšlíme gamifikační/motivační systém badges/odznaků pro učitele/učitelky, pravidelné návštěvníky akcí Elíxíru a našich partnerů. 

LOGISCOOL pro děti – platforma pro výuku programování  

Výuková platforma a metodika, jakým způsobem děti efektivně a zároveň zábavně učit programovat.  V lednu 2022 naše platforma a metodika obdržela mezinárodní certifikaci od EAF, nezávislé organizace, která hodnotí vzdělávací systémy a podporuje produkty a služby pro pedagogy po celém světě. Naše know-how formou licence jsme schopni nabídnout i školám. Zakoupením licence mohou získat přístup k  integrovanému souboru nástrojů k praktické výuce programování pro žáky jakékoliv třídy ZŠ či víceletého gymnázia. 

Magenta Experience Center – workshopy ze světa technologií pro školy 

Hostitelem akce 27/6 bude Magenta Experience Center, unikátní prostor provozovaný T-MOBILE v OC Arkády, kde se potkávají inovace, technologie, školy i veřejnost. V prostoru jsou nabízeny workshopy pro třídy, letní aktivity pro děti a navazující aktivity sdílení a vzdělávání pro učitele. Magenta Experience Center Vám také ukáže unikátní prostor , ve kterém se můžete od 9:00 do 21:00 každý den naživo potkat s 3D tiskem, internetem věcí, podcastovým studiem a dalšími technologickými vychytávkami. 

Meet and Code a 10 let CODEWEEK v ČR 

Letošní podzim bude také ve znamení 10 let výročí CODEWEEK v EU, kampaně na podporu rozvoje výuky programování a informatického myšlení napříč populací. Na akci představí TECHSOUP společně za podpory SAP a dalších partnerů novinky grantového programu MEET AND CODE určeného neziskovým organizacím pracujícím s dětmi od 6 do 24 let.  

Microsoft – Partneři ve vzdělávání 

Poslední rok byl rokem velkých změn. A ty ve školství není potřeba asi nijak extra představovat. My vám však ukážeme, kam se nástroje, které každý den používáte, posunuly a kam se budou posouvat dál. Podíváme se na téma hybridní výuky, na to, jak se můžete dál rozvíjet, jaké zdroje a materiály jsou pro vás připravené a především, jak to vše propojit dohromady do jednoho plně fungujícího celku. 

MŠMT – EDU.CZ/DIGITALIZUJEME 

MŠMT realizuje podporu školám a zřizovatelům v oblasti digitalizace a strategického plánování. Na akci se můžete seznámit s novinkami z podpory školám v rámci Národního plánu obnovy 3.1. 

NPI ČR – REVIZE.EDU.CZ 

NPI ČR za podpory MŠMT nabízí aktuálně síť konzultantů/poradců IT guru, kteří pomáhají školám s orientací v oblastech nákupu pokročilých digitálních učebních pomůcek, s konektivitou, kybernetickou bezpečností a dalšími výzvami digitálního vzdělávání. Služba běží v rámci projektu podpořeného z Národního plánu obnovy, který podporuje přechod škol na výuku informatického myšlení a rozvoj digitálních kompetencí. 

ORGPAD – jeden nástroj do všech předmětů 

Představíme si jednoduchý nástroj OrgPad na tvorbu pokročilých myšlenkových map. Na školách OrgPad pomáhá v mnoha předmětech a není těžké se s ním naučit.  

SciLearn English – Jak dosáhnout maturitní úrovně angličtiny už na ZŠ  

Proběhne představení programu SciLearn English a jeho využití ve školách. Maturitní úrovně angličtiny lze dosáhnout s pomocí smysluplného využití digitálních technologií už i na ZŠ.  

Učitelnice.cz – Jsou školní učebnice přežitek? 

Technologie nemusí znamenat jen aplikace, počítače nebo tablety pro děti. Nejlepší učební pomůcky tvoří často sami učitelé – odborníci, kteří, vědí co a pro koho je nejlepší. Dnes a denně vzniká mnoho nápadů a díky technologiím je můžeme mít dostupné na pár kliků. Od kolegů ve vlastní sborovně, stejně jako od těch na druhé straně republiky. Jak podpořit učitele v nových offline aktivitách? Jak se nechat inspirovat od ostatních kolegů a jak sdílet dobrou praxi napříč Českem? Jak snadno individualizovat učivo pro žáky? Jak žáky a studenty zaujmout novými aktivitami? 

O sérii MeetDigi

MeetDigi je společné setkání ředitelů škol, ICT koordinátorů/metodiků, učitelů a dalších pedagogických pracovníků s organizacemi, které školám pomáhají procházet digitální transformací na různých úrovních. Od managementu školy, infrastrukturu a konektivitu, přes inovativní digitální učební pomůcky až po personální posily pro týmy škol. V roce 2022 jako DigiKoalice organizujeme každý měsíc jeden meetup. Letos jsou naše meetupy buď určeny pro členské organizace DigiKoalice (liché měsíce) nebo pro školy (sudé měsíce). Na každém meetupu jsou prezentovány i novinky z Národního pedagogického institutu ČR a MŠMT.

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit na digikoalice@npi.cz.

Organizátoři si vyhrazuji změnu programu.

Pořadatel

DigiKoalice