Základní informace o akci

Datum a čas konání: 23. 06. 2023 13:00 - 14:00
Cena: Zdarma
Webová stránka: Registrace
Zapojené organizace: Národní pedagogický institut České republiky
Agentura pro evropské projekty & management (EPMA), z. s. p. o.
Cílová skupina: Digitální dovednosti ve vzdělávání
Digitální dovednosti pro všechny
Úroveň digitálních dovedností: Základní
Téma: Digitální dovednosti, Kybernetická bezpečnost, Software, Vývoj webových stránek, Vývoj mobilních aplikací, Robotika
Jazyk: Čeština
Geografický rozsah: Česká republika
Evropská unie

O akci

Mezi březnem a červnem 2023 probíhala po celé Evropě každoroční kampaň ALL DIGITAL WEEKS 2023. Po celé Evropě se zúčastnily stovky organizátorů menších akcí a workshopů i větších konferencí, kteří dostali příležitost ukázat, co právě oni pro prohlubování digitálních dovedností v Evropě dělají.

Se začátkem léta však prohlubování digi dovedností nekončí. Naopak. Už na podzim se mohou organizace těšit na ALL DIGITAL SUMMIT (spolu s předáváním ALL DIGITAL Awards) a zároveň se  zapojit do Evropského týdne programování (tzv. CodeWeek), který si klade za cíl zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému člověku. K tomu pomáhá i grant Meet and Code, který letos odstartoval, a v rámci kterého můžete získat 10 000 Kč na vaši akci!

Přijďte si poslechnout rekapitulaci letošního ročníku ALL DIGITAL Weeks i to, co plánuje iniciativa ALL DIGITAL na podzim. A přidáme i něco o Evropském týdnu programování a ke grantu Meet and Code.

Kdy? 23. června 2023

Kde? Online přes platformu ZOOM

Za organizátory se na vás těší EPMA a DigiKoalice.

Kampaň ALL DIGITAL Weeks 2023

Cíle kampaně ALL DIGITAL Weeks 2023, která se v těchto dnech uzavírá jsou následující:

 • maximalizovat dopad a zviditelnit akce účastnických organizací v oblasti digitálních dovedností, odborné přípravy a vzdělávání;
 • vytvořit dialog mezi tvůrci politik, zúčastněnými stranami a odborníky na digitální vzdělávání;
 • podpořit šíření informací o projektech a činnostech EU zaměřených na zvyšování digitálních dovedností a kompetencí pro digitální transformaci.

Všeobecně se kampaň věnuje podpoře digitálních dovedností. Hlavními tématy letošní kampaně jsou:

 • Digitální dovednosti pro “rovnost, rozmanitost a začlenění” – od základních po pokročilé
  • Dílčí téma: Digitální dovednosti pro život, zaměstnání a rekvalifikace pro všechny
  • Dílčí téma: Migrace, demokratizace, genderové rozdíly, etnická příslušnost
 • DigComp a certifikace digitálních dovedností (MyDigiSkills, Evropský certifikát digitálních dovedností, DigComp Hub)
 • Digitální mediální gramotnost a kultura
 • Kybernetická bezpečnost a bezpečnější internet
 • Digitální dovednosti pro životní prostředí a udržitelnost (odkaz na Twin Transition, GreenComp, SDGs)
 • Digitální dovednosti pro konkrétní odvětví (knihovny, kulturní a kreativní odvětví, doprava, zdravotnictví…). 

V rámci ČR bylo tento rok zaregistrováno a organizováno v rámci kampaně přes 30 akcí. Evropskou dimenzi i lokální aktivity bychom Vám rádi představili během tohoto online setkání.

Kampaň ALL DIGITAL WEEKS každoročně pořádá mezinárodní sdružení téměř 90 evropských organizací aktivních v oblasti digitální transformace – ALL DIGITAL. Naše organizace EPMA je jeho členem a v letošním roce je národním koordinátorem kampaně.

Evropský týden programování (CodeWeek)

Evropský týden programování je iniciativa, jejímž cílem je zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému člověku.

Naučit se programovat nám pomáhá chápat rychle se měnící svět kolem nás, lépe rozumět tomu, jak fungují technologie, rozvíjet dovednosti a schopnosti potřebné ke zkoumání nových myšlenek a inovovat.

Zveme každého, aby zorganizoval akci nebo se k nějaké připojil. Stačí si vybrat téma a cílovou skupinu a pak přidejte svou akci na mapu nebo prozkoumejte události ve vaší oblasti.

Nevíte, jak začít? Podívejte se na stránku Jak na to a stáhněte si naše nástroje pro organizátory, které vám pomohou s přípravou a propagací. Případně se obraťte na ambasadory CodeWeek v České republice nebo na DigiKoalici skrze e-mail codeweek@npi.cz.

Pořadatel

NPI ČR, EPMA