Známý spisovatel jednou prohlásil, že „každý hovoří o počasí, ale nikdo o něm nic nečiní“. Formulace je humorní, i když samotné tvrzení nasvědčuje tomu, že některé problémy jsou příliš velké na to, aby je bylo možné překonat. Pro mnoho lidí je obrovský nedostatek talentů s životně důležitými dovednostmi v oblasti digitálních technologií považován právě za tento druh výzvy. 

Situaci podívám z odlišného úhlu pohledu. Moje práce ve VMware se výslovně týká nedostatku talentů. Jsem privilegovaným lídrem, IT Akademie VMware, která již řadu let pomáhá překlenout nedostatek dovedností tím, že poskytuje programy vzdělávání v oblasti odborných dovedností. A nedělá to pouze společnost VMware. Technologické společnosti všech velikostí jsou investovány do pomoci snížit nedostatek talentů jako způsob, jak vrátit komunitu.

Překlenutí propasti mezi vzděláváním a podniky s cílem vybudovat dovednosti, které obstojí i v budoucnu

Na Akademii IT uznáváme obrovský potenciál partnerství veřejného a soukromého sektoru, pokud jde o zmenšení nedostatku dovedností způsobem, který by ani jeden z nich sám o sobě nemohl. Naším modelem je umožnit vzdělávacím institucím, aby svým studentům vyučovaly relevantní digitální dovednosti na vyžádání. Instituce již pokládají vzdělávací základy. 

To, co přinášíme, jsou odborné znalosti a zdroje, které institucím umožňují okamžitě poskytovat odbornou přípravu pro vysoce specifické dovednosti, které pracovní síla potřebuje. Díky dobře zakořeněnému vzdělávání a dovednostem připraveným na zaměstnání se pak účastníci vzdělávání mohou zapojit jako inkluzivní globální společenství a vést pozitivní změny.

Abychom vám poskytli představu o tom, jak to funguje, můžeme se podívat na jednoho z našich partnerů, eForHum, organizaci pro odborné vzdělávání a vedení se sídlem v Miláně (Itálie). Elektronické centrum eForHum s námi spolupracovalo s cílem nejen poskytnout podnikům působícím v dané oblasti virtualizaci a talenty v oblasti cloud computingu, které potřebují, ale také připravit studenty na lukrativní dlouhodobé zaměstnání jako odborníci na virtualizaci a cloud computing.

Činí tak tím, že ve své nabídce odborné přípravy využívají našeho softwaru, kurzů a osvědčení VMware.

Investice do dovedností: od zájmu o informační a komunikační technologie po práci na plný úvazek jako programátor 

Jedním z těchto studentů je Giorgio, student z Milána. Když mu bylo 11 let, koupil si na eBay svůj první server. Mladý muž se věnoval studiu IT tím, že navštěvoval střední školu IKT. Během posledního ročníku své školy objevoval IT Akademii VMware a změnil svůj život.

Jak uvedl:

„Bez IT Akademie bych se dnes pravděpodobně stal programátorem, protože to je to, co se ve škole vyučuje nejvíce. Pokud jsem tuto příležitost nedostal, nemyslím si, že jsem našli cestu. Vždy jsem byl velmi zvídavý a měl jsem skutečnou nadšení pro IT. VMware IT Academy a eForHum mi umožnily ji utvářet a pomoci mi najít mou nadšení a byla to správná cesta.“

IT Akademie v současné době podporuje více než 500 akademických institucí v celé Evropské unii prostřednictvím našich programových zdrojů.

Chcete-li se dozvědět více o IT Akademii a o našem přístupu ke snížení nedostatku kvalifikovaných odborníků v oblasti IT, rádi bychom Vás požádali, abyste se k nám připojili zde.  

O autorovi 

Vincent Herreman je hrdý otec, šťastný manžel, mladý student a přirozený vůdce. Na misi, jejímž cílem je rozšířit okruh vlivu a pomoci všem v jejich rámci. Odborně tak činí od roku 2001, nejprve v poskytování služeb a později v akademickém řízení programů. VMware pomáhá akademickým institucím připravit své studenty na budoucí pracovní místa tím, že jim nabízí příslušné zdroje, jako je software, obsah kurzů a certifikační přístup.

O VMWare

Podnik VMware je předním poskytovatelem multicloudových služeb pro všechny aplikace, který umožňuje digitální inovace s kontrolou podniku.   

© deagreez – stock.adobe.com

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.

Líbil se Vám náš článek? Podělte se o něm se světem