Burza škol online

Autor: Střední škola informatiky a ekonomie DELTA Publikováno: 5. listopadu 2020 05.11.2020

Mrzí vás, že se letos nepodíváte na žádný ze školních veletrhů? Nesmutněte. Na Střední škole informatiky a ekonomie DELTA v Pardubicích vznikl portál BurzaŠkol.Online pro volbu studia pro deváťáky v době Koronaviru pro ČR.

Výstavy středních škol letos ON-LINE 

Letošní volba deváťáků, kam na střední školu nebo učiliště, nebude vůbec jednoduchá. Klasické výstavy středních škol, které jim každoročně pomáhají s orientací v nabídce, letos kvůli COVID-19 neproběhly. Tradiční pořadatelé výstav nabízejí školám obvykle možnost zveřejnění informací na jejich portálech, zveřejnění předtočeného videa, ale možnost popovídat si přímo s deváťákem to nenahradí. 

Portál BurzaŠkol.Online 

Minulý měsíc vznikl portál BurzaŠkol.Online (https://burzaskol.online), který umožňuje přímou oboustrannou on-line komunikaci s deváťáky pomocí technologií jako na klasických burzách. Na portále stačí založit profil školy, vyplnit obory a přihlásit se na výstavy, kterých se chce škola zúčastnit. V konkrétním termínu se pak zájemci o studium spojí se středními školami pomocí Teamsů (nebo Meetsů či jiné technologie) a mohou si vzájemně povídat. Portál nabízí také možnost on-line chatování či zanechání zprávy a kontaktu pro pozdější komunikaci. 

Portál obsahuje termíny burz pro všechny regiony v republice – a záleží na každém regionu, jak aktivní školy má a jak portál využijí. Průkopníkem nového trendu jsou školy v Pardubickém kraji, kterých je do portálu přihlášených už přes 50%. 

Založte si profily co nejdříve 

Střední školy by si měly založit své profily a přihlásit se k výstavám nejpozději v druhé listopadové dekádě. Většina on-line burz proběhne začátkem prosince a deváťáci a výchovní poradci si budou chtít portál vyzkoušet už před výstavami. Bylo by škoda, aby tam právě vaši školu nenašli.