Den bezpečnějšího internetu 2022 se blíží, připojte se i vy!

Autor: Matteo Mirigliano, Platforma pro digitální dovednosti a pracovní místa Publikováno: 7. února 2022 07.02.2022

Letošní Den bezpečnějšího internetu se bude slavit v úterý 8. února 2022 – a sním se po celém světě uskuteční mnoho aktivit.

Devatenáctý ročník akce 2022 má téma „Společně pro lepší internet“ a zapojí mnoho zúčastněných stran z celého světa. Všechny z nich budou sjednoceny, aby se internet stal bezpečnějším a lepším místem pro všechny, zejména pro děti a mladé lidi.

Kampaň Dne bezpečnějšího internetu má celosvětový dosah, který dalece přesahuje řadu iniciativ, které se uskuteční 8. února. V průběhu let se den bezpečnějšího internetu stal přelomovou událostí v on-line bezpečnostním kalendáři. Jako iniciativa projektu EU SafeBorders byla zahájena v roce 2004 a převzata sítí Insafe jako jedna z jejích prvních akcí v roce 2005. Dne bezpečnějšího internetu se rozšířilo za svou tradiční zeměpisnou oblast a slaví se v přibližně 200 zemích a územích po celém světě a oslovuje miliony lidí na celém světě.

Zapojte se do bezpečnějšího a lepšího internetu

Zjistěte, jak se můžete zapojit a podpořit kampaň, a to nejen během Dne bezpečnějšího internetu, ale po celý rok – a podívejte se na širokou škálu zdrojů a prostředků, které vám mohou pomoci oslavit. Ať už jde o mladé lidi, rodiče nebo pečující osoby, učitele nebo pedagogy, neboť už jste tvůrcem politik, nebo zastupujete organizaci či průmysl, hraje každý roli při vytváření a udržování lepšího on-line světa.

Podívejte se na galerie zdrojů, které jsou k dispozici na internetových stránkách této akce, a zjistěte, jak můžete pomoci oslavit Den bezpečnějšího internetu ve vaší škole, organizaci nebo doma a zapojte se do propagace bezpečnějšího a lepšího internetu!

Při oslavě si také přečtěte profily akce na Facebooku, Twitteru, LinkedInu a TikTok a prohlédněte hashtagy #SaferInternetDay a #SID2022 a prohlédněte si diskuse.

⚠ Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz.