O zdroji

Sound of Economics je podcastova Bruegelova série, která zkoumá velké diskuse o hospodářské politice v Evropě. V každé epizodě se setkávají přední odborníci a výzkumní pracovníci, aby diskutovali o různých otázkách a jejich důsledcích, a zkoumá část práce, kterou výzkumní pracovníci Bruegel v této oblasti odvedli.

V této epizodě nazvané „Je roboti přijímáme naše pracovní místa?“ Giuseppe Porcaro z Bruegel diskutuje s odborníky na umělou inteligenci a robotiku – jako jsou Aaron Benanav, Laura Nurski a Alexis Moraitis – o budoucích dopadech robotiky na hospodářství a pracovní místa. V poslední době totiž vyvstala řada otázek týkajících se vztahu mezi automatizací a budoucností práce. Jaké síly například povedou k růstu a stagnaci hospodářství? Jaký dopad bude mít umělá inteligence a automatizace na hospodářství? Je kapitalismus udržitelný hospodářský model?

Tento obsah rovněž těží z příspěvku výzkumného týmu Bruegel, který zkoumal širší aspekty související s těmito tématy, jako je například to, jak by technologický pokrok mohl ovlivnit mezinárodní politickou ekonomiku a celkovou budoucnost práce a růst podporující začlenění.

Metodologie

Podcast