O zdroji

„Building A Brain in 10 Minutes“ je on-line zdroj Institutu pro hluboké učení NVIDIA, který nabízí praktickou odbornou přípravu v oblasti umělé inteligence, zrychlené výpočetní techniky a datové vědy. Zdroj je strukturován ve formě digitálního „notebooku“ a nabízí krátký instruktáž pro ty, kteří již mají určité znalosti o neuronových sítích a technikách strojového učení. 

Umělé neuronové sítě (nebo stručně řečeno neurální sítě) jsou výpočetní systémy, které napodobují biologické neuronové sítě, jako je například mozek zvířecího mozku. Neuronová síť se skládá z připojených jednotek (nebo uzlů), nazývaných umělé neurony. Ty rovněž volně odrážejí neurony v biologickém mozku. Tento zdroj může být užitečný pro každého, kdo má zájem o kódování nebo strojové učení. Zároveň by bylo prospěšné pochopení základních programových koncepcí v Python 3 (funkce, smyčky, slovníky, pole atd.), jakož i některé znalosti výpočetních regresních linek.  

Instruktor zkoumá různé způsoby, jakými neuronové sítě využívají data k učení, a pomáhá porozumět matematice, která stojí za budováním umělého neuronu. 

Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz

Metodologie

Online zdroj ve formě digitálního notebooku, který zahrnuje základy budování umělých neuronových uzlů pro účastníky na střední úrovni.