O zdroji

„Building A Brain in 10 Minutes“ je on-line zdroj Institutu pro hluboké učení NVIDIA, který nabízí praktickou odbornou přípravu v oblasti umělé inteligence, zrychlené výpočetní techniky a datové vědy. Zdroj je strukturován ve formě digitálního „notebooku“ a nabízí krátkou instruktáž pro ty, kteří již mají určité znalosti o neuronových sítích a technikách strojového učení. 

Umělé neuronové sítě (nebo stručně řečeno neurální sítě) jsou výpočetní systémy, které napodobují biologické neuronové sítě, jako je například mozek zvířecího mozku. Neuronová síť se skládá z připojených jednotek (nebo uzlů), nazývaných umělé neurony. Ty rovněž volně odrážejí neurony v biologickém mozku. Tento zdroj může být užitečný pro každého, kdo se zajímá o kódování nebo strojové učení. Současně by byla přínosná znalost základních programátorských konceptů v jazyce Python 3 (funkce, cykly, slovníky, pole atd.) a také určité znalosti výpočtu regresních přímek.

Výukový program se zabývá různými způsoby, jakými neuronové sítě využívají data k učení, a pomáhá pochopit matematické postupy při vytváření umělého neuronu.

Metodologie

Online zdroj ve formě digitálního notebooku, který zahrnuje základy budování umělých neuronových uzlů pro účastníky na střední úrovni.