O zdroji

CoursesOnline’s Course Navigator je online nástroj, který lidem pomáhá najít relevantní kurzy, nabídky odborné přípravy a vzdělávací programy na bakalářské, magisterské a vyšší úrovni.

Přístup k nim je zdarma a snadno použitelný (ačkoli každý kurz je individuálně zpoplatněn) – účastníci vzdělávání musí odpovědět na několik otázek, jako je druh studia, o jaký druh studia mají zájem, jaká je jejich současná historie, jakož i osobní preference týkající se země, formátu vzdělávání a dalších. Po vyplnění dotazníku nástroj vytvoří personalizovanou zprávu se seznamem poskytovatelů odborné přípravy a institucí, které nabízejí programy úzce spojené s výběrem uživatele. Nástroj podporuje 4 profily: změna kariéry, zvyšování kvalifikace (lidé, kteří mají zájem o získání nových dovedností, aby mohli pokročit ve svých současných funkcích), návrat do práce a zájmové činnosti.  

Tento nástroj je užitečný nejen pro zahájení vzdělávání již nyní, ale také pro ty, kteří uvažují o odborné přípravě v oblasti informačních technologií v budoucnosti, neboť nabízí možnost zobrazit výsledky pouze v blízké nebo vzdálenější budoucnosti. Další preference mohou zaškrtnout: zda je tato příležitost bezplatná, požadovaný týdenní čas atd. 

Metodologie

Internetový nástroj, který lze upravovat prostřednictvím souboru filtrů, který zobrazuje příslušné nabídky odborné přípravy a vzdělávací programy poskytovatelů v Austrálii, Spojeném království, Evropské unii a dalších zemích.