O zdroji

Publikace Data Detox Kit je průvodce světem tvých osobních dat. Co je to vlastně datová detoxikace, a jak v praxi vypadá? A jak s ní můžeš začít i ty?

Měj svá data pod kontrolou, protože ti utíkají.

To, že o tobě různé firmy ledacos vědí, tě možná příliš netrápí. Koho zajímá, že jsi fanouškem Baby Yody nebo že si pouštíš videa s koťaty častěji než ostatní? Problém je v tom, co se s tvými daty děje. Postupem času tvé internetové já získává svou vlastní identitu, která má vlastní zvyky, preference a tajemství. Toto internetové já se ti může vymknout z ruky a tvá data můžou skončit v rukou obchodníků s daty – společností, které ze zkoumání tvých dat mají zisk.

Zvyš bezpečnost svých her

Kdyby byl internet jen nástrojem na sdílení fotek pejsků oblečených do dinosauřích oblečků, na bezpečnosti by zas tak moc nezáleželo. Na internetu ale trávíš spoustu času, a proto bys své účty měl/a zabezpečit. Zkontroluj si toto: Používáš jako heslo jméno svého mazlíčka? Slabé heslo, to je v dnešní době neomluvitelné. Vzhledem k tomu, že hackeři jsou v prolamování cizích účtů stále vynalézavější, musíš jim v tom účinněji bránit. V tomto kroku se dozvíš, jak nejlépe vytvořit silná a bezpečná hesla, kterými zabráníš vetřelcům v prolomení svého účtu.

Jak přežít rozchod se svým telefonem

Ocitl/a ses někdy v situaci, že zíráš na obrazovku telefonu, a už ani nevíš proč? Nebo sis prostě jen tak chtěl/a v telefonu něco ověřit, a – bum ho! – strávil/a jsi hodinu prohlížením Instagramu?
Naše vztahy s technologiemi mohou být náročné, hlavně kvůli všem těm oznámením, výstražným zvukům, světelným signálům a upozorněním, kterými nás zahrnují. Někdy je těžké si vybavit, proč bychom měli mít telefon vlastně rádi. Když budeš postupovat podle tohoto. Průvodce datovou detoxikací, naučíš se,
jak si se svým zařízením vytvořit lepší vztah.