O zdroji

Cena Inspiring Digital Enterprise Award, známá jako iDEA, je mezinárodní vítězný program, který pomáhá bezplatně rozvíjet digitální dovednosti a dovednosti v oblasti podnikání a zaměstnatelnosti. Program sestává z řady on-line výzev a průkazů posilujících kariéru, které podporují vytváření nových příležitostí a podporují udržitelné profesní dráhy. Dnes se programu zúčastnil více než jeden milion uživatelů. 

Nápad funguje jako přístupná a udržitelná vzdělávací služba, která může posílit postavení milionů lidí na celém světě a propojit je. IDEA jsou krátké interaktivní on-line moduly vytvořené po konzultaci s odborníky z odvětví, k nimž má každý bezplatný přístup. Proto se iDEA používá jako nástroj, který napomáhá digitálnímu začleňování a digitální gramotnosti. Digitální odznaky jsou výukové moduly velikosti, které jsou přístupné a nepředstavují formální vzdělávací prostředí. Jsou rozděleny do kategorií, které pokrývají základní kompetence digitálního světa. Odznaky se zabývají řadou témat specifických pro technologie, jako je blockchain, kódování, kybernetická bezpečnost, virtuální realita, hacking, vývoj internetových stránek a mnoho dalších.

Cílem iDEA je pomoci lidem rozvíjet dovednosti a prezentovat jejich úspěchy bez ohledu na jejich věk nebo úroveň znalostí. Účastníci vzdělávání získají rovněž ocenění uznaná průmyslem (Bronz pro začátečníky, stříbro pro střední účastníky vzdělávání, zlato pro pokročilé studenty). IDEA rovněž poskytuje systém řízení organizací, který studentům a organizátorům pomáhá sledovat výsledky a pokrok odborné přípravy.

Metodologie

Metodika, z níž vychází program ocenění Badge & Challenges, je flexibilní a soudržná: průkazy jsou seskupeny podle kompetencí a dovedností podle individuální úrovně a účastníci vzdělávání mají několik funkcí.