O zdroji

Sound of Economics je podcastová Bruegelova série, která zkoumá velké diskuse o hospodářské politice v Evropě. V každé epizodě se setkávají přední odborníci a výzkumní pracovníci, aby diskutovali o různých otázkách a jejich důsledcích, a zkoumá část práce, kterou výzkumní pracovníci Bruegel v této oblasti odvedli.

V epizodě „Dovednosti budoucnosti“ se diskutuje o tom, jak technologický pokrok ovlivní pracovní sílu, trh práce a dovednosti a jaké jsou příležitosti a výzvy, které vznikající technologie přinášejí na trh práce. Mezi vznesené otázky patří například: jaký je skutečný dopad robotiky a umělé inteligence na pracovní sílu? Nebo jak můžeme řídit technologické změny směrem, který integruje práci a zvyšuje kvalitu života? A jaká je úloha vlád a podniků, pokud jde o pomoc zaměstnancům přizpůsobit se technologickým změnám prostřednictvím rekvalifikace, prohlubování dovedností nebo činností uzpůsobených na míru?

V tomto podcastu a v souvislosti s projektem Bruegelova Budoucnost práce a růstu podporujícího začlenění – Lauřa Nurski a Giuseppe Porcaro se připojí k Dimitrios Pikiosovi, koordinátorovi projektu ESCO na GŘ pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začleňování v Evropské komisi, aby hovořili o různých způsobech, jakými mohou tvůrci politik reagovat na technologický vývoj a usnadnit přijetí a aktualizaci.

Metodologie

Podcast