O zdroji

Cílem nástroje Evropské komise SELFIE je pomoci školám získat jejich znalosti a zkušenosti s digitálními technologiemi pro výuku a učení. Poskytuje možnost přizpůsobit otázky tak, aby odpovídaly konkrétnímu kontextu a potřebám, například aby žáci používali nástroj jako součást vyučovací hodiny, a generuje pro školu zprávu, která vizuálně a souhrnně zobrazuje výsledky.

Výsledky získané SELFIE mohou školy využít k dalšímu zkoumání toho, jak různé typy technologií mají potenciál podporovat učení, výuku a hodnocení. 

Tento nástroj vyvinul vybraný tým odborníků v této oblasti ze škol, výzkumných ústavů a ministerstev školství. SELFIE vychází z rámce Evropské komise pro podporu digitálního vzdělávání ve vzdělávacích organizacích. Do provádění programu, který nyní nabízí konkrétní nástroje pro budování znalostí ve školách, se zapojily tisíce studentů, učitelů a vedoucích pracovníků škol. 

Dnes je tento nástroj k dispozici pro každou základní, střední a odbornou školu v Evropě ve více než 30 jazycích a lze jej používat bez ohledu na úroveň infrastruktury a vybavení každé školy. Po dokončení SELFIE obdrží každá škola podrobnou a interaktivní individuálně uzpůsobenou zprávu, která obsahuje podrobné údaje a užitečné poznatky o silných oblastech a oblastech, kde lze dovednosti zlepšit. 

Metodologie

Vychází z databáze DigComp a zaměřuje se na to, jak učitelé a pedagogové chápou digitální technologie pro výuku a učení a jejich začlenění do tříd.