O zdroji

„Digitální týden 2022“ se v Lotyšsku uskutečnil ve dnech 21. až 25. března. V rámci toho uspořádalo dne 24. března středisko pro podporu vzdělávání při vzdělávací správě Liepāja ve spolupráci s NIC.lv on-line seminář na téma „Jaké triky využívá hacker, aby vás přilákal na vaši domovskou stránku“.

Jak často věnujeme pozornost názvu navštívených internetových stránek? Víte, jaké informace skrýváte? Kromě jména nebo názvu domény neexistuje sama domovská stránka. V důsledku toho jsou hackeri nuceni používat různé triky, aby přilákali i nejodpovědnější uživatele internetu do pasti. Vzhled a obsah samotné domovské stránky často nelze považovat za nespolehlivé a jediným znakem toho je její jméno nebo název domény.

Co je doména a jméno domény? Jak ho používají hackeři a co vědět, aby se zabránilo lovu na hácích? Všechny tyto otázky zodpověděla během on-line semináře Dana Ludviga, výzkumná pracovnice v oboru výpočetní techniky na Lotyšské univerzitě (LU) Institute for Mathematics and Informatics (MII) a vedoucí oddělení marketingu oddělení pro řešení sítí (NIC).

Nahrávky z on-line semináře lze prohlížet HERE.

Zdroje doporučené NIC.LV:

Mnoho dalších užitečných článků je k dispozici na blogu NIC.LV.

NIC.lv zajišťuje fungování domény nejvyšší úrovně.lv, která je součástí globálního systému doménových jmen. Tento systém umožňuje uživateli vyhledat na internetu jménem jakýkoli požadovaný počítač, který spravuje internetovou stránku nebo e-mailový systém. NIC působí v souladu s regulačními požadavky, pokyny k osvědčeným postupům ICANN/IANA, uznávanými požadavky a normami, přičemž dodržuje zásadu rovného zacházení, otevřenost činností, ochranu osobních údajů, ochranu duševního vlastnictví a práva spotřebitelů.

NIC.LV vyzývá všechny, aby sledovali nejnovější vývoj v odvětví domény na Facebooku a Twitteru.

Metodologie

Spojeno s evropskými politikami a strategiemi digitální bezpečnosti.