O zdroji

Platforma pro cvičení v oblasti kybernetických dovedností (CEP) je platformou agentury ENISA pro praktickou odbornou přípravu prostřednictvím cvičení v oblasti kybernetické bezpečnosti. Odborná příprava je obecně určena odborníkům v oblasti IT nebo kybernetické bezpečnosti. Podporuje cvičení s velkými technickými výzvami ve virtuálním kybernetickém prostředí, které napodobuje realitu.

Platforma CEP usnadňuje řízení složených cvičení, poskytuje komplexní mapu nadcházejících a minulých cvičení, obsahuje hřiště cvičení s velkými technickými problémy a slouží jako brána k virtuálnímu kybernetickému prostředí, které napodobuje realitu. Komunita agentury ENISA pro rozvoj incidentů je skupina odborníků a odborníků, kteří podporují cvičení a mají dopad na to, jak budou v budoucnu rozvíjeny a prováděny.

Prvky platformy CEP

Ústředním bodem CEP je řízení cvičení. Kromě toho platforma provozuje prostředí technického cvičení v oblasti kybernetické bezpečnosti (CTEx) pro sebehodnocení a odbornou přípravu v souvislosti s technickými incidenty v oblasti kybernetické bezpečnosti. Tým agentury ENISA vyvinul univerzální virtuální soubor cvičení, díky čemuž je odborná příprava na platformě cenná pro každého odborníka v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz

Metodologie

Platforma cvičení pro odborníky v oblasti IT a kybernetické bezpečnosti