O zdroji

Coding@Home sestavuje širokou škálu kódovacích a vzdělávacích zdrojů pro děti, rodiče a učitele. Žádný ze zdrojů v úložišti nevyžaduje předchozí znalost kódování nebo elektronických zařízení. Cílem činností a zdrojů je stimulovat počítačové myšlení a motivovat žáky, rodiče a učitele k rozvoji jejich výpočetního myšlení a digitálních dovedností. Databáze Coding@Home je součástí Evropského týdne kodexu, evropské iniciativy na podporu tvořivosti, řešení problémů a spolupráce prostřednictvím činností založených na programování a technologiích.

Cílem programu a doprovodných zdrojů je učinit programování a kódování srozumitelnějšími pro všechny a ukázat, jak má kódování schopnost přenášet nápady do života on-line prostřednictvím kódu. V roce 2019 se týdne kodexu EU zúčastnilo 4,2 milionu lidí ve více než 80 zemích a zdroje dostupné v úložišti jsou bezplatné a dostupné všem.

Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz

Metodologie

Videoúložiště pro dovednosti v oblasti řešení problémů a spolupráce.