O zdroji

Databáze doporučených zdrojů Women Who Code obsahuje širokou škálu školicích materiálů, zdrojů, tipů a odkazů na blogové příspěvky, které mohou sloužit jako zdroj inspirace pro ty, kdo chtějí změnit profesi nebo si jen vylepšit své digitální dovednosti.

K dispozici je široká škála zdrojů o kódování pro všechny úrovně, včetně referencí od jiných žen s dříve malými nebo žádnými technologickými zkušenostmi, které vás přimějí přemýšlet o digitální kariéře. Zdroje dostupné v databázi může využít každý, kdo má zájem zlepšit své digitální a programátorské znalosti, a jsou k dispozici na různých úrovních – od začátečníků až po pokročilejší. Zdroje se však zaměřují zejména na ženy v IT s cílem podpořit větší rozmanitost v odvětví ICT.

Uživatelé zde najdou také knihy a články týkající se kódování, stejně jako výukové programy a odkazy na školicí kurzy a průvodce kódováním. Všechny zdroje v databázi jsou k dispozici v angličtině a jsou kompletně online, od začátečnické až po pokročilejší úroveň.

Metodologie

Úložiště se zdroji od členů a sítě nevládní organizace Who Code, jejímž cílem je usnadnit pochopení programování a kódování na všech úrovních.