O zdroji

Databáze zdrojů doporučených pro ženy obsahuje širokou škálu školicích materiálů, zdrojů, tipů a odkazů na blogy, které mohou sloužit jako zdroj inspirace pro ty, kdo mají zájem změnit kariéru nebo jednoduše zlepšit své digitální dovednosti. 

Na všech úrovních je k dispozici široká škála kódovacích zdrojů, včetně svědectví od jiných žen, které mají dříve jen malé nebo žádné technologické zkušenosti, které vám umožní přemýšlet o digitální kariéře. Zdroje, které jsou v databázi k dispozici, mohou využívat všichni, kdo mají zájem o zlepšení svých digitálních a programovacích znalostí, a jsou k dispozici na různých úrovních – od začátečníků až po pokročilejší. Tyto zdroje se však zaměřují zejména na ženy v oblasti informačních a komunikačních technologií s cílem podpořit větší rozmanitost v rámci odvětví IKT. 

Uživatelé mohou rovněž nalézt knihy a články týkající se kódování, jakož i instruktáže a odkazy na kurzy odborné přípravy a průvodce kódováním. Všechny zdroje v databázi jsou k dispozici v angličtině a jsou zcela online, od začátečníků až po pokročilejší úroveň. 

Disclaimer: Text byl automaticky přeložen z evropské platformy Digital Skills and Jobs. Pokud jste v textu našli chyby, obraťte se, prosím, na digikoalice@npi.cz

Metodologie

Úložiště se zdroji od členů a sítě nevládní organizace Who Code, jejímž cílem je usnadnit pochopení programování a kódování na všech úrovních.