Digitální well-being a naše výzva!

Autor: Josef Dašek, Barbora Vyšínová, Veronika Němcová Publikováno: 3. února 2022 03.02.2022

Společně s MŠMT jsme si pro vás připravili výzvu! Co děláte pro svůj digitální well-being? Podnikáte nějaké činnosti v této oblasti v rámci vašeho každodenního života, vaší organizace nebo vaší školy? Nebo nevíte, o co se jedná? Projděte si naší infografiku s definicemi a možnými náměty pro jeho implementaci do života široké veřejnosti.

Tato infografika byla vytvořena i u příležitosti Dne bezpečnějšího internetu, který se koná 8. února 2022. Den bezpečnějšího internetu neboli Safer Internet Day je celosvětovou iniciativou, která se spolu s partnery v jednotlivých zemích zaměřuje na osvětu a vzdělávací projekty spojené s větší internetovou bezpečností. V ČR iniciativu koordinuje CZ.NIC.

Naše výzva

Napadá vás, jak by se dal například zmírnit stres z distanční výuky či podpořit zdravý životní styl i za pomocí digitálních technologií? Chystáte se i vy nějak zapojit do Dne bezpečnějšího internetu? Dejte nám o všem vědět přes krátký dotazník nebo nám napište na digikoalice@npi.cz a my vaše nápady rádi zveřejníme.

Buďte součástí těchto aktivit a pomozte nám vytvářet smysluplné věci!