ET Monitor dostal nové webové stránky

Autor: DigiKoalice, Evropská komise Publikováno: 20. ledna 2021 20.01.2021

Co přináší do této oblasti Education and Training Monitor? Jdou jejich nové webové stránky s dobou? Jednodušší vizualizace, vícejazyčné menu a propojení s Eurostatem a Eurydicí je jasným důkazem.

Komisařka Mariya Gabriel informovala o Education and Training Monitor 2020 na konferenci DigiEduHack (Digital Education Hackathon). ET Monitor je každoroční hodnocení systému vzdělávání a odborné přípravy ze strany Evropské komise. Zpráva přináší aktuální data, technické dokumenty a studie, ale i příklady politických opatření v jednotlivých členských zemích EU. ET Monitor obsahuje přehledovou a tematickou studii, stejně jako 27 zpráv o jednotlivých zemích. Zpráva o systému vzdělávání a odborné přípravě v České republice je dostupná zde.

Nově jsou jejich webové stránky uživatelsky přívětivější. Snadnější je hlavně jejich vizualizace, sdílení obsahu a především vícejazyčné menu. Obsahují jak odkaz na samotný ET Monitor, tak na jednotlivé národní zprávy, shrnutí ET Monitoru, factsheety, infografiky, letáky k plnění některých cílů EU v oblasti vzdělávání, ale i na data, které EU čerpá např. z OECD. Webové stránky ET Monitoru jsou také prolinkovány s Eurostatem a dalšími návaznými dokumenty ke vzdělávací politice EU, například se stránkami Eurydice.

Monitoring z roku 2019 si můžete pročíst zde.